بارش‌های خراسان جنوبی در فصل بهار ۱۴۰۲ نرمال پیش‌بینی می‌شود

رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای هواشناسی خراسان جنوبی گفت: بارش‌ها در بهار ۱۴۰۲ برای استان نرمال پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خاورستان، جواد نخعی امروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه نرمال بارش‌های بهاری در استان ۳۰.۲ میلیمتراست گفت: بارش‌ها برای هفته دوم فروردین از ۷ تا ۱۴ فروردین نرمال، از ۱۴ تا ۲۱ فروردین در اغلب شهرستان‌ها تا ۱۰ میلیمتر فرانرمال، از ۲۱ تا ۲۸ فروردین در شرق شهرستان‌های نهبندان و سربیشه فرانرمال، از ۲۸ فروردین تا ۴ اردیبهشت نرمال و از اردیبهشت تا مرداد در حد نرمال پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای هواشناسی خراسان جنوبی در ادامه دمای نرمال در استان در فصل بهار را نیز ۲۳.۱ درجه اعلام کرد و افزود: دمای هوا در استان در هفته دوم فروردین نرمال، از ۷ تا ۱۴ فروردین در شمال طبس یک تا ۳ درجه بیشتر از نرمال، ۱۴ تا ۲۱ فروردین در جنوب طبس و جنوب خوسف یک تا سه درجه کمتر از نرمال، از ۲۱ تا ۲۸ فروردین نرمال، از ۲۸ فروردین تا ۴ اردیبهشت در غرب استان (شهرستان‌های طبس و بشرویه) یک تا سه درجه کمتر از نرمال و از اردیبهشت تا مرداد ۰.۵ تا یک درجه فراتر از نرمال خواهد بود.

وی گفت: میانگین بارش‌ها در خراسان جنوبی از ابتدای سال ۵۸ میلیمتر بوده که نسبت به پارسال ۳۰ درصد و در مقایسه با میانگین بلند مدت ۲۰.۴ درصد کاهش داشته است.

نخعی با بیان اینکه بارش یک سال آبی در استان ۱۱۳.۴ میلیمتر است عنوان کرد: بارش‌های امسال حدود ۵۲ درصد بارش سال آبی جاری را تامین کرده است.

انتهای پیام/۱۰