بازارچه صنایع‌ دستی شهر سرایان امسال تکمیل می‌شود

عرب گفت: عملیات اجرایی تکمیل ساختمان چند منظوره بازارچه صنایع‌ دستی و ساختمان مرکز آموزش شهر سرایان شروع شده و فاز اول این مجموعه تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد عرب مسوول میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان سرایان در جمع رسانه ها، از شروع عملیات اجرایی تکمیل ساختمان چند منظوره بازارچه صنایع‌ دستی و ساختمان مرکز آموزش شهر سرایان خبر داد و گفت: فاز اول این مجموعه تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و مساعدت اداره‌ کل متبوع مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل منابع ملی در قالب اسناد خزانه اسلامی برای تکمیل این پروژه اختصاص یافت.
مسوول میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان سرایان افزود: این ساختمان دارای ۷۰۰ متر مربع زیربنا است که سال ۱۳۸۹ عملیات اجرایی آن آغاز شد و به دلیل محدودیت‌های اعتباری تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.
عرب گفت: اجرای کامل تاسیسات (گاز، برق و آب) سیستم گرمایش و سرمایش، ساخت در و پنجره upvc و اجرای نما از عملیات پیش‌بینی شده در این مرحله است که برای مساحت حدود ۲۰۰ متر مربع از کل مجموعه انجام می‌شود و با اختصاص اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان فاز اول این مجموعه تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی بیان کرد: این پروژه برای تکمیل به اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال نیاز دارد که امیدواریم در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و از منابع ملی نیز مساعدت لازم انجام شود تا سریعتر به بهره‌برداری برسد و صنعتگران، هنرمندان و علاقمندان صنایع‌ دستی بتوانند از ظرفیت‌های این مجموعه استفاده کنند.
عرب از ادامه عملیات اجرایی تکمیل بازارچه صنایع‌ دستی شهر آیسک نیز خبر داد و گفت: این پروژه از مصوبات سفر استاندار در مرداد سال گذشته به شهر آیسک با اعتبار سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال است که مبلغ یک میلیارد ریال نقدی از محل اعتبارات سفر و ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در قالب اسناد خزانه، اختصاص یافت.
وی افزود: این بازارچه دارای ۱۰ غرفه، با طراحی سنتی و ۳۲۰ متر مربع مساحت است که به صورت مشارکتی با شهرداری آیسک شروع شد و در مراحل پایانی اجرا قرار دارد که حداکثر در یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
مسوول میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان سرایان گفت: برآورد هزینه کامل پروژه مبلغ ۱۲ میلیارد ریال بوده که مابقی مبلغ توسط شهرداری تامین شده است.
وی اظهار داشت: این بازارچه در پارک جنگلی آیسک برای فروش محصولات صنایع‌ دستی صنعتگران و هنرمندان احداث شده که تهیه و ساخت در و پنجره‌ها، سرامیک کف به متراژ ۲۳۰ متر مربع و ۴۰۰ متر مربع آجر فرش محوطه توسط میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و با مجموع اعتبارات مذکور انجام شده است.
انتهای پیام/۷