بسته خبر ورزشی

بازدید استاندار از پروژه های ورزشی قاینات/ دومین کاروان ورزشی روشندلان در جشنواره استعداد یابی

در بسته خبر ورزشی امروز خاورستان خبرهایی از بازدید استاندار از پروژه های ورزشی شهرستان قاینات و اختصاص اعتبار به سالن بیهود و اسفدن ، حضور روشندلان و دارترها در رقابت های کشوری ، میزبانی دوره تربیت منجی غریق درجه ۲ در خراسان جنوبی، رقابت های کونگ فو انتخابی کشور، مربی گری درجه ۳ ژیمناستیک و برترین های دارت در بیرجند وجود دارد

به گزارش خاورستان در بازدید دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی و اسحاقی نماینده محترم مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل ستادی، محمد حسین خسروی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان و فرماندار شهرستان از پروژه های ورزشی شهرستان قاینات مبلغ ۲ میلیارد تومان برای تکمیل سالن ورزشی چند منظوره روستای بیهود اختصاص یافت این پروژه که در سال ۹۴ آغاز شده در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت دارد.

بازدید از پروژه سالن ورزشی چند منظوره روستای نوغاب حاجی آباد شهرستان قاین از دیگر برنامه ها بود که عملیات اجرایی این پروژه در سال ۱۳۹۰ آغاز و در حال حاضر ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بر اساس این گزارش اختصاص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای عملیات اجرایی پروژه سالن ورزشی چند منظوره شهر اسفدن از دیگر مصوبات در جریان سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاینات بود و عملیات اجرایی احداث سالن ورزشی اسفدن در سال ۱۳۹۵ آغاز و در حال حاضر ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دومین کاروان ورزشی روشندلان در جشنواره استعدادیابی

دومین کاروان ورزشی روشندلان در جشنواره استعدادیابی کشور حضور دارند.

غلامی سرپرست هیئت نابینایان و کم بینایان خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت:دومین کاروان ورزشی شامل ورزشکاران منتخب شطرنج و گلبال آقایان جهت شرکت در جشنواره استعدادیابی زیر ۱۶و۲۰ سال و مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی در بابلسر حضور دارند.

به گفته وی کاروان ۱۲ نفر آقایان استان تا روز شنبه ۱۲ آذرماه با ورزشکارانی از سراسرکشور رقابت خواهند کرد و این تیم ورزشکارانی از شهرستان های بیرجند، طبس و سرایان دارد.

وی افزود:ر شطرنج علی رمضانی،مصطفی محمودی،امین آزاده،علیرضا اسدزاده و محمدجواد اسدزاده به مربیگری آقای سید ابوالفضل حسینی و در گلبال علی اکبر محمدی و حسین کرمی مقدم به مربیگری و سرپرستی آقای یاسین زاده ترکیب تیم های شرکت کننده در این رقابت هارا تشکیل می دهند.

به گفته وی اولین کاروان ورزشکاران در جشنواره استعدادیابی گلبالیست ها و شطرنجی های بانو در رده سنی زیر ۲۰ سال به منظور استعدادیابی و مسابقات قهرمانی شطرنج در این رقابت ها شرکت کردند.

خراسان جنوبی میزبان دوره تربیت منجی غریق درجه ۲

به همت هیئت نجات غریق و غواصی خراسان جنوبی دوره تربیت منجی غریق درجه دو به میزبانی استان در شهرستان بیرجند برگزار شد .

رئیس هیئت نجات غریق خراسان جنوبی با اعلام این خبر به خاورستان گفت: در ابتدا آزمون تعیین سطح و ورودی دوره تربیت منجی غریق درجه ۲ در بخش آقایان در محل استخر آزادی (خرمشهر) بیرجند برگزار شد.

به گفته نائب زاده این آزمون با حضور ۴۸ شرکت کننده از استان‌های خراسان جنوبی،خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان برگزار، که در پایان این آزمون ۲۹ نفر جواز ورود به دوره تربیت منجی غریق درجه ۲ را کسب کردند.

وی افزود: این دوره بلافاصله بعد از آزمون تعیین سطح آغاز و هنرجویان به مدت ۶۰ساعت و در دو بخش تئوری و عملی علوم و فنون نجات غریق را فرا گرفتند.

بانوان دارتر در رقابت های کشوری

تیم های دارت بانوان استان در دو رده سنی بزرگسالان و جوانان در رقابت های کشوری حضور دارند.

علیزاده رئیس هیئت انجمن های ورزشی خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت:تیم های دارت بانوان استان در دو رده سنی بزرگسالان و جوانان در رقابت های کشوری حضور دارند.

به گفته وی زهرا رجبی، فروزان زارعی، مائده عطایی، سیده‌ملیحه قریشی‌زادگان در ره سنی بزرگسالان و مطهره سلطانی و زهرا مؤمن با مربیگری حمیده گل‌مکانی در رده جوانان به مصاف رقبای کشوری خود خواهند رفت و زهرا بهمدی سرپرستی تیم را بر عهده دارد.

وی افزود: این دوره از مسابقات قهرمانی کشور در تاریخ دهم و یازدهم آذر ماه به میزبانی یاسوج در حال برگزاری است .

رقابت های کونگ فو انتخابی کشور

امروز جمعه ۱۱ آذر ماه رقابت های کونگ فو استانی انتخابی کشور برگزار می شود.

به گزارش خاورستان مسابقات استانی کونگ فو و هنرهای رزمی یادبود (استاد محمد قاینی) انتخابی تیم استان جهت شرکت در مسابقات کشوری، امروز جمعه یازدهم آذر ماه، در سالن حجاب شهرستان بیرجند برگزار می شود.

 

مربی گری درجه ۳ ژیمناستیک

دوره مربیگری درجه ۳ ژیمناستیک هنری آقایان در استان خراسان جنوبی برگزار می شود.

بیابانی رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت: هیئت ژیمناستیک استان با هماهنگی فدراسیون ، یک دوره کلاس مربیگری درجه ۳ ژیمناستیک هنری در بخش آقایان را در بیرجند برگزار می کند.

به گفته وی این دوره آموزشی ۱۴ تا ۱۸ آذر در سالن اختصاصی ژیمناستیک بهاران بیرجند برگزار خواهد شد.

برترین های دارت در بیرجند

مسابقات دارت انتخابی تیم پسران جوان استان در محل سالن دارت دکتر گنجی بیرجند با معرفی برترین ها برگزار شد.

به گزارش خاورستان در رقابت های دارت انتخابی پسران جوان کشور به میزبانی سمنان علیرضا وکیل زاده از طبس، محمد حسین اسداللهی از بیرجند و محمد مهدی علیزاده از بیرجند مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.