به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر صورت گرفت؛

بازدید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی از بند نظام زندان مرکزی بیرجند

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر از بند نظام زندان مرکزی بیرجند بازدید و از نزدیک با مددجویان این بند گفت‌وگو و دستورات لازم جهت حل مشکلات آن‌ها را صادر کرد.

به گزارش خاورستان، محمدحسین محمدپور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی در این جلسه ضمن تبریک به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر و ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) گفت: پیروزی انقلاب اسلامی برای کشور برکات فراوانی داشت و این کشور را از دست عده‌ای که خود را صاحب آن می‌دانستند خارج کرد و در اختیار مردم قرار داد به طوری که اگر در قبل از انقلاب کشور متعلق به عده‌ای بود با پیروزی انقلاب و تشکیل نظام اسلامی مردم صاحبان اصلی کشور شدند و امور مهم و حساس کشور با اراده آن‌ها تصمیم‌گیری می‌شود که این بزرگترین برکت انقلاب اسلامی است.
وی افزود:جمهوری اسلامی نعمت است و باید قدردان این نعمت بود اما این به معنای آن نیست که مشکلات را نبینیم زیرا مشکلات از بعضی از بی‌تدبیری‌ها و ضعف در عملکردهاست که حتی بارها مقام معظم رهبری از وضعیت موجود گلایه کرده‌اند اما شالوده نظام درست است و بایستی جهت رفع مشکلات گام برداشت و این موضوع در همه حکومت‌های تاریخ از صدر تاکنون بوده است به طوری که با مطالعه تاریخ روشن می‌شود که در زمان حکومت امیرالمومنین علی(ع) نیز افرادی بوده‌اند که با عملکرد خود مورد غضب قرار گرفته و حتی در مواقعی عزل شده‌اند.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی با اشاره به اقدام نماینده مجلس در توهین به سرباز ناجا گفت: مشاهده کردید در فضای مجازی و حقیقی کشور چه هجمه‌ای در این خصوص ایجاد شد و اکنون در حال بررسی است و حتی ممکن است به عزل وی نیز ختم شود اما در قبل از انقلاب عده‌ای که کشور را متعلق به خود می‌دانستند به خود حق می‌دادند هرکاری که دلشان بخواهد حتی تعرض به نوامیس مردم را هم انجام دهند بدون این‌که کسی حق دخالت در این موضوع را داشته باشد و این امر در تاریخ دوران پهلوی فراوانی زیادی دارد.
محمدپور اظهار کرد: هیچ قاضی دوست ندارد که کسی در زندان‌ها باشد و این موضوع نشأت گرفته از رفتار خلاف قوانین است که قاضی را مجبور می‌کند در شرایطی مجازات حبس در نظر بگیرد.
وی افزود: اولین نتیجه زندان پس از آزادی باید این باشد که به قوانین احترام بگذارید و دوباره با ارتکاب جرم به حمایت‌های قانونی خیانت نکنید.
در پایان به تمامی مددجویان بند نظامی زندان مرکزی بیرجند به مناسبت سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی سه روز مرخصی اهدا و به سه نفر از مددجویان بند نظامی که در مسابقه کتابخوانی سایه‌سار کوثر(ترجمه و شرح خطبه فدکیه) شرکت کرده بودند، تقدیر و جوایزی اهدا شد.
انتهای پیام/۴