به مناسبت اول خرداد روز تنوع زیستی صورت می گیرد

بازدید رایگان از گنجینه تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت:به مناسبت اول خرداد ماه روز جهانی تنوع زیستی، بازدید رایگان از گنجینه تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان انجام می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،پرویز آرامنش مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران،اظهار کرد:اول خرداد ماه هر سال از سوی سازمان ملل روز جهانی تنوع زیستی نامگذاری شده که شعار امسال” گرامی داشت ۲۵ سال اقدام برای حفظ تنوع زیستی ” تعیین شده است و نشان دهنده اهمیت نقش تنوع زیستی در راستای دستیابی به توسعه پایدار است.
وی اضافه کرد: در همین زمینه، بازدید از گنجینه تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی مصادف با اول خرداد ماه به مدت یک هفته رایگان اعلام شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با بیان این که هدف ازاین اقدام، آشنایی هر چه بیشتر مردم با محیط زیست و تنوع زیستی و آگاهی رسانی به آنها درباره اهمیت حفظ حیات وحش است،عنوان کرد: تعدادی از گونه های جانوری موجود در مناطق حفاظت شده استان که به نحوی از بین رفته اند، تاکسیدرمی و در قالب ساخت “دیوراما” یا بازسازی زیستگاه ها در قالب ماکت آماده سازی شده است.
آرامنش ادامه داد: در این گنجینه، زیستگاه های مختلف استان شامل زیستگاه کوهستانی منطقه حفاظت شده شاسکوه، زیستگاه تپه ماهوری منطقه حفاظت شده درمیان و سربیشه، زیستگاه کویری منطقه حفاظت شده مظفری، زیستگاه های تالابی مانند تالاب کجی نمکزار نهبندان و … ایجاد شده است.
وی بیان کرد: این گنجینه به عنوان مجموعه علمی و تفریحی می تواند مورد استفاده اقشار مختلف دانشجویان، دانش آموزان، کودکان، محققان و پژوهشگران استان قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در پایان با اشاره به این نکته که گنجینه تنوع زیستی استان در این اداره کل راه اندازی شده است،تبیین کرد: عموم مردم می توانند برای بازدید رایگان از این گنجینه تنوع زیستی به اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی واقع در خیابان شهید محلاتی، حد فاصل بین پاسداران و معلم، جنب بانک ملت مراجعه نمایند.
انتهای پیام/ ۱۰۱