در هفته دولت صورت می‌گیرد

بازدید رایگان از گنجینه تنوع زیستی حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، گنجینه تنوع زیستی استان به صورت رایگان برای بازدید عموم مردم دایر است.

به گزارش خاورستان، اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: تعدادی از گونه‌های جانوری موجود در مناطق حفاظت شده استان به صورت تاکسیدرمی در این فضا جمع آوری و در قالب ساخت “دیوراما” یا بازسازی زیستگاه ها در قالب ماکت آماده سازی شده است.
وی اضافه کرد: در این گنجینه، زیستگاه های مختلف استان شامل زیستگاه کوهستان مانند منطقه حفاظت شده شاسکوه، زیستگاه تپه ماهور درمیان، زیستگاه دشتی مانند منطقه پیشنهادی حفاظت شده علی حیدر در بشرویه، زیستگاه کویری منطقه حفاظت شده مظفری فردوس، زیستگاه تالابی مانند تالاب کجی نمکزار نهبندان، ایجاد شده است.
به گفته وی همچنین ایجاد تمام عناصر موجود در زیستگاه ها مانند وضعیت توپوگرافی گیاهی و چشم انداز آن، گونه های جانوری موجود در آن، پوشش زیستگاه نیز به صورت تاکسیدرمی در معرض دید عمومی قرار گرفته است.
اکبری افزود: این گنجینه به عنوان آرشیو علمی می تواند مورد استفاده اقشار مختلف دانشجویان، دانش آموزان، کودکان، محققان و پژوهشگران استان قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با بیان این‌که گنجینه تنوع زیستی استان به صورت دائمی در این اداره کل راه اندازی شده است، یادآور شد: عموم مردم می توانند برای بازدید رایگان از این گنجینه تنوع زیستی در هفته دولت از ساعت ۸ الی ۱۳ به اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی واقع درخیابان شهید محلاتی، حد فاصل بین پاسداران و معلم مراجعه کنند.
انتهای پیام/۴
روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی