"در پسا تحریم به عمل آمد"

بازدید هیئات تجاری اقتصادی جمهوری چک از معادن زغال سنگ پروده طبس + تصاویر

گروهی از فعالان صنعتی و اقتصادی جمهوری چک در قالب هیئاتی متشکل از 28نفر به ریاست رایزن اقتصادی سفارت جمهوری چک در ایران،جهت برسی پتانسیلها و فرصتهای همکاری و سرمایه گذاری وارد شهرستان طبس شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان از طبس گروهی از فعالان صنعتی و اقتصادی جمهوری چک در قالب هیئاتی متشکل از ۲۸نفر به ریاست رایزن اقتصادی سفارت جمهوری چک در ایران،جهت برسی پتانسیلها و فرصتهای همکاری و سرمایه گذاری وارد شهرستان طبس شدند.
این گروه با هدف بازدید از شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان اولین و بزگترین معدن تمام مکانیزه زغال سنگ کشور به این شهرستان وارد شدند.
این بازدید فرصتی ایجاد می نماید تا ضمن معرفی توانمندی ها،پتانسیلها و فرصتهای همکاری موجود در شهرستان در حوزه های مختلف معدنی،صنعتی و اجتماعی،مذاکراتی جهت انعقاد تفاهم وجذب سرمایه گذار صورت گیرد.
شایان ذکر است که نمایندگانی از شرکت های”استروی- آلتا-چک ماشین- دوبیوال تکنیکا- دی اس پی پرروف- ایگپ-اکسپوزیتا- هوتیرا- اینکو- کابلوونا- ماول- ریفزبانک- پی آر اس- رتزارنا- آ سدیک- تی ما شینری- ترانسول و ویکوف در این هیئات حضور دارند که عمدتا در بخش های ماشین و قطعه سازی،معدنی و بانکی فعال می باشند.
شرکت زغال سنگ که قبلا نیز سابقه همکاری با شرکت دوواس از جمهوری چک را داشته و با توجه به برنامه ها و اهدافی که در حوزه افزایش تولید زغال سنگ تعریف نموده است،مذاکرات لازم با هدف تامین تجهیزات مورد نیاز برای تحقق اهداف مدنظر خود در این بخش را به گروه مذکور به انجام خواهد رساند.
بازدید از معدن زغال سنگ پروده طبس،دیدار با معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس،بازدید از اماکن تفریحی و تاریخی و نشست عمومی و کارگروه های تخصصی با همتایان و شرکت های متقاضی بومی و داخلی از اهم برنامه های این گروه بازدید کننده خواهد بود.
گفتنی است که فردا در سالن همایش های آستان قدس طبس نشست عمومی هیئت تجاری اقتصادی جک با فعالان معدنی و صنعتی طبس خواهد بود و بعد از آن میزکارهای تخصصی جهت بررسی پتانسیل های همکاری بین شرکت های دوطرف برگزار خواهد شد.
اخبار و مطالب تکمیلی به اطلاع مخاطبین محترم خواهد رسید.
عکاس خبری”سعید قلی زاده ثالث