مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبرداد

بازرسی بیش از ۱۷ هزار مکان عمومی در طرح ناظران سلامت/ ارائه آموزش های واکسیناسیون کرونا به ۴۶۰۰ نفر

رضایی گفت: از ابتدای اجرای طرح ناظران سلامت در استان تا کنون ۱۷ هزار و ۱۸۸ مکان عمومی مورد بازرسی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح ناظران سلامت در چارچوب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری اعضای جوان و داوطلب در قالب مشارکت با شبکه بهداشت و درمان جهت بازرسی از اصناف با هدف کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی از ۱۵ آذرماه سال قبل آغاز و همچنان ادامه دارد.
وی اجرای طرح ناظران سلامت را در کاهش آمار مبتلایان به کرونا اثرگذار دانست و گفت: در چارچوب این طرح نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مراکز اداری، تجاری و عمومی توسط تیم های متشکل از اعضای جمعیت هلال احمر مورد بررسی قرار می گیرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: در صورت استمرار بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی، مراتب برای انجام اقدامات لازم به دانشگاه علوم پزشکی گزارش و برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.
رضایی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۷ هزار و ۱۸۸ مورد بازرسی از اماکن انجام شده است، عنوان کرد: ازآغاز اجرای این بازرسی ها ۳۸ هزار و ۷۱۱ نفر با همراهی داوطلبانه هشت هزار و ۲۱۳ نفر روز از جوانان هلال احمر تحت پوشش خدمات این طرح قرار گرفته اند.
وی با اشاره به واکسیناسیون سراسری برای مقابله با ویروس کرونا، بیان کرد: اطلاع‌رسانی، آموزش وآگاه سازی مردم به منظور انجام واکسیناسیون از دیگر اقداماتی است که از نیمه دوم خرداد ماه در قالب این طرح آغاز شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از ارائه آموزش های مرتبط در خصوص واکسیناسیون کرونا به ۴ هزار و ۶۵۹ نفر خبر داد و گفت: کاهش ابتلا پیش از واکسیناسیون سراسری، همراهی همگانی برای رعایت پروتکل های بهداشتی را می طلبد.
انتهای پیام/۷