مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

بازگشایی ۱۲۴ کیلومتر باند دوم راه‌های خراسان‌جنوبی از ابتدای سال / در استان ۷۰ کیلومتر باند دوم آسفالت شده افتتاح نشده وجود دارد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود 124 کیلومتر باند دوم با حضور وزیر راه و شهرسازی بازگشایی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی جعفری مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی در نخستین جلسه کارگروه کاهش و پیشگیری از تصادفات، اظهار کرد: سال گذشته باند دوم گردنه ثمن شاهی بازگشایی شده است.
وی با بیان اینکه باند دوم گردنه خونیک آسفالت شده، افزود: به دلیل اینکه از ۳۰ کیلومتری قائن حدود ۱۰ کیلومتر باند دوم بازگشایی است و حدود دو کیلومتر نرسیده به گردنه خونیک در حال اجرا است نظر پلیس‌راه این است که مردم قطعه قطعه در جاده دو طرفه و یک طرفه قرار نگیرند با تکمیل دو کیلومتر حدودا ۶ کیلومتر تا یک و نیم ماه دیگر در این محدوده بازگشایی خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی یادآور شد: باند دوم محور اسدیه و محور طبس یزد نیز بازگشایی شده است.
جعفری بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۲۴ کیلومتر باند دوم را با حضور وزیر راه و شهرسازی بازگشایی شده است.
وی با بیان اینکه اولویت اداره کل راه و شهرسازی استان افزایش طول باندهای دوم است، عنوان کرد: امسال نیز با پیگیری‌های استاندار و سفر نوبخت به استان مصوبات خوبی در خصوص افزایش اعتبارات جهت باندهای دوم در سطح استان انجام شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از ابتدی سال تا کنون ۹۰ کیلومتر باند دوم در قالب ۵ پروژه جدید شروع شده و ۱۱۵ کیلومتر دیگر را نیز برای مناقصه آماده کرده‌ایم.
جعفری ادامه داد: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه جدید در بخش راه و راه آهن در سطح استان شروع شده که در اشتغال و کاهش تصادفات استان تأثیر بسزایی خواهد داشت.
وی متذکر شد: در حال حاضر ۷۰ کیلومتر باند دوم آسفالت شده افتتاح نشده وجود دارد که تنها ۱۷ کیلومتر طبس به اصفهان بازگشایی شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در محدوده بیرجند به قائن که دغدغه مردم نیز است تا پایان سال ۱۵ کیلومتر باند دوم تکمیل و زیر بار ترافیک خواهد رفت.
انتهای پیام/ ۱۳۵/ ۶۶/