بازگشت ۹ زندانی جرائم غیرعمد به آغوش خانواده

۹ زندانی جرائم غیرعمد دیروز با کمک ستاد دیه خراسان جنوبی و گذشت شاکیان در آستانه تحویل سال آزاد شدند.

به گزارش خاورستان، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در گفت‌وگو با صدا و سیما گفت: این زندانیان به علت بدهی مالی زندانی بودند.
حسین پور جریمه این زندانیان را ۷۱۸ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: در این زمینه ۴۱ میلیون تومان را شاکیان گذشت کردند و ۱۹۰ میلیون تومان اعسار(تقسیط) ، ۱۵۰ میلیون تومان از محل تسهیلات و ۳۳۷ میلیون تومان کمک ستاد دیه استان و کشور بوده است.
وی با بیان اینکه این تعداد زندانی غیرعمد با بدهی مالی کمتر از ۵۰ میلیون تومان هستند و با آزادی این عده ، هم اکنون زندانی با بدهی مالی کمتر از ۵۰ میلیون تومان در زندان ها نداریم ، افزود: در این زمینه ۲ میلیارد و ۲۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد و بازپرداخت بلندمدت پرداخت شد.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گفت: از آغاز امسال ۱۲۴ زندانی جرایم غیرعمد شامل ۷۱ زندانی بدهی مالی، ۴۳ زندانی مهریه، ۳ زندانی دیه و ۷ زندانی نفقه با کمک ستاد دیه استان آزاد شدند.
حسین پور مجموع بدهی این زندانیان را ۴۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این زندانیان با گذشت ۱۸ میلیارد تومان رضایت شاکی، ۷۰۰ میلیون تومان آورده زندانی، ۲۰ میلیارد تومان اعصار، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک ستاد دیه استان، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک ستاد دیه کشور و ۸۰ میلیون تومان تسهیلات کمیته امداد امام خمینی آزاد شدند.
هم اکنون ۷۸ زندانی غیرعمد در زندان‌های استان چشم انتظار کمک خیران هستند.
انتهای پیام/۴