گزارش/

بازی اصلاح طلبان در پازل فشار آمریکا علیه ایران/ وعده پوچ دموکرات‌ها و ذوق‌زدگی روزنامه‌های زنجیره‌ای

روزنامه‌های زنجیره ای اصلاح‌طلب با ذوق زدگی وعده پوچ بازگشت بایدن به برجام را در تیتر خود قرار می دهند این درحالی است که کشورمان مدت هاست معطل عملی شدن برجام شده و تا به امروز جز «تقریبا هیچ» چیزی عاید ایران نشده است.

به گزارش خاورستان، روزنامه های اصلاح طلب که این روزها برخی از آنها تبدیل به ستاد «جو بایدن» نامزد دموکرات های آمریکایی شده است در حال خبرپراکنی و پررنگ کردن مسئله بازگشت کاخ سفید به برجام هستند.
این روزنامه ها با این موضوع که قرار است بایدن بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به برجام بازگردد، به زعم خود فضای سیاسی کشور را برای انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران به نفع اصلاح طلبان و با راهبرد مذاکره مجدد با غرب مهیا می‌سازند.
روزنامه مردم سالاری در این زمینه با قرار دادن موضوع «وعده بازگشت آمریکا به برجام» در تیتر یک امروز خود نوشت: «کامالا هریس»، نامزد ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه مدعی شد که جو بایدن در صورت رئیس‌جمهور شدن بار دیگر به برجام بازمی‌گردد و این توافق را تقویت خواهد کرد.
مردمسالاری از قول هریس نوشت: «جو بایدن و دولت ما باید کار عظیمی را برای تعمیر خرابی‌هایی که دونالد ترامپ و دولتش به بار آورنده‌اند، انجام دهد و جایگاه ما در دنیا را تثبیت کند.
آنچه به نظر می رسد رسانه های اصلاح طلب در حال طراحی مدل انتخاباتی «ظریف بایدن» در این حوزه هستند. در همین رابطه پیشتر روزنامه اصلاح طلب شرق مطرح کرده بود که اگر بایدن در انتخابات آمریکا پیروز شود، به احتمال زیاد ظریف به عنوان گزینه کاندیداتوری اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ معرفی می شود.
هر چند که اصلاح طلبان در صدد پیشبرد اهداف سیاسی خود هستند اما سئوال اینجاست که کشورمان باید تا کی به وعده های توخالی و پوچ آمریکایی و غربی توجه کند. این درحالی است که چندین سال است که آمریکایی ها و اروپایی ها وعده لغو تحریم ها را در برجام می دهند اما حاصل کار تنها معطل کردن ایران و تحریم و فشار بیشتر بر کشورمان بوده است و به نظر می رسد که اصلاح طلبان در پازل وقت گیری برای غربی ها برای ایجاد فشار بر کشورمان بازی می کنند.
اگر هم وعده پوچ بازگشت آمریکایی ها به برجام صحیح باشد، به نظر می رسد فرآیند بلند مدتی در این حوزه جهت مذاکرات مجدد برای بازگشت آمریکا به این توافق آنهم با نظرات جدید صورت گیرد که بازهم ظرفیت های زیادی از کشورمان را معطل خود می سازد. موضوعی که هدف ایران نیست؛ چراکه هدف اصلی برجام شکسته شدن تحریم ها بود که هیچ گاه انجام نشد و چه آمریکا به برجام بازگردد و چه نگردد مسئله اصلی عمل به تعهدات برجامی است که کاخ سفید نشان داده در این حوزه نه تنها اراده ای ندارد بلکه سعی دارد سیاست فشارحداکثری علیه ایران را چه با جمهوری خواهان و چه با دموکرات ها اعمال کند.
انتهای پیام/۴
دانا