مدیر حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی مطرح کرد:

بازی رسانه‌ای اروپایی‌ها برای کاهش فشار روانی شکست‌های پی‌درپی

مدیر حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی با اشاره به اقدام پارلمان اروپا در تروریست خواندن سپاه، گفت: غربی‌ها در طول چند سال گذشته شکست‌های سنگینی در عرصه نظامی و امنیتی از سپاه متحمل شده‌اند و همین سرگشتگی و حیرانی آنها باعث شده بخواهند با این تصمیم مقداری از بار روانیِ منفیِ حاصل از شکست‌های پی‌درپی را کاهش دهند.

حجت الاسلام هابیل خسروی، مدیر حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان در پاسخ به این سوال که چرا و به چه بهانه‌ای، اروپا در پی گنجاندن نام سپاه در فهرست گروه‌ها و نهادهای تروریستی برآمده است، اظهار کرد: بهانه‌‌هایی که اروپایی‌ها برای این عمل گستاخانه بیان کرده‌اند اصلا اهمیتی ندارد چون هیچ تردیدی نداریم که این چرندیاتِ به‌ظاهر زیبا، بیانگر قصد و نیت اصلی آنها نیست.

وی ادامه داد: قصد اصلی و نیت آنها از این کار قطعا ایجاد محدودیت برای سپاه مقتدر و توانمند است؛ آنها با این نوع رفتارها کینه و عقده درونی خودشان را نسبت به این نهاد انقلابی و جهادی بروز می‌دهند و می‌خواهند با تروریست خواندن سپاه، تحریم این نهاد مقدس را دنبال کنند.

غربی‌ها یارای مقابله با این نظام را از دست داده‌اند

حجت الاسلام خسروی با بیان عواملی که باعث شده آنها چنین تصمیمی بگیرند، تصریح کرد: بسیار واضح و روشن است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول این چهل و چند سال به خوبی وظیفه ذاتی خودش یعنی پاسداری از انقلاب اسلامی را انجام داده و توانمندی‌های سپاه در عرصه میدان در ابعاد مختلف نظامی، امنیتی، علمی، فرهنگی و اقتصادی در طول این چهل و چند سال، تمام نقشه‌های آنها را برای از بین بردن نظام اسلامی نقش بر آب کرده و الحمدلله در کنار سایر ارکان نظام، کشور را به جایی رسانده که غربی‌ها یارای مقابله با این نظام را از دست داده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی گفت: در طول چند سال گذشته شکست‌های سنگینی در عرصه نظامی و امنیتی از سپاه متحمل شده‌اند و همین سرگشتگی و حیرانی آنها باعث شده بخواهند با این تصمیم مقداری از بار روانیِ منفیِ حاصل از شکست‌های پی‌درپی را کاهش دهند.

تحریم‌ها در عملکرد سپاه قطعاً هیچ تاثیری نخواهد داشت

وی با تأکید بر اینکه اثر این تحریم‌ها در عملکرد سپاه قطعاً هیچ تاثیری نخواهد داشت، افزود: تحریم برای کسی یا مجموعه‌ای مؤثر است که وابستگی به تحریم‌کننده داشته باشد اما همه می‌دانند که توانمندی‌های سپاه حاصل اقتدار درونی و محصول مجاهدت نیروهای جان برکف این نهاد مقدس است بنابراین تحریم‌پذیری سپاه در حدّ صفر است.

حجت الاسلام خسروی با بیان اینکه علت تردید اروپایی‌ها در تصویب رسمی تحریم سپاه به همان نکته‌ای برمی‌گردد که در سوال قبل اشاره شد، بیان کرد: از یک طرف می‌خواهند با این تصمیم از فشار روانی که از شکست‌های پی‌درپی ایجاد شده بکاهند اما از طرف دیگر به‌خوبی می‌دانند که اگر چه این تصمیم در کوتاه‌مدت ممکن است چنین اثری داشته باشد اما به دلیل تحریم‌ناپذیری سپاه، در بلندمدت آنها را در منجلاب بزرگتری فرو خواهد برد.

لفاظی و بازی رسانه‌ای اروپایی‌ها با هدف کاهش فشار روانی شکست‌های پی‌درپی

مدیر حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی متذکر شد: سپاه بخشی از نیروی نظامی کشور است و بر اساس قوانین بین‌المللی نمی‌توانند نیروی نظامی یک کشور را تروریست تلقی کنند و اگر این کار را بر خلاف ادعاهای حقوق بشری خودشان انجام دهند و نتوانند در میدان عمل جلوی شکست‌های بعدی را بگیرند که نمی‌توانند، آن وقت بیش از پیش رسوا می‌شوند و فشار روانی شدیدتر و شکننده‌تری را متحمل خواهند شد که ممکن است به نابودی آنها منجر شود. بنابراین یقینا این تصمیم‌شان را عملی نخواهند کرد؛ آنها فقط با لفاظی و بازی رسانه‌ای همان هدف حداقلیِ کاهش بار روانی در کوتاه‌مدت را دنبال می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت تصویب طرح و تصمیم یاد شده در اتحاديه اروپا، غربی‌ها چه تبعاتی برای سپاه متصورند، توضیح داد: من به همان دلیلی که عرض کردم، فکر می‌کنم اروپایی‌ها اگر بخواهند عاقلانه تصمیم بگیرند و حماقت نکنند هیچ وقت این طرح را تصویب نخواهند کرد اما قطعا این بازی رسانه‌ای را تا مدت‌ها و به مدل‌های مختلف پیگیری خواهند کرد.

اقدام متقابل در صورت تصویب طرح و کار رسانه‌ای قوی

حجت الاسلام خسروی با اشاره به پاسخ ایران در قبال تصویب طرح یاد شده، گفت: چون اروپایی‌ها فضاسازی رسانه‌ای را دنبال می‌کنند یقینا پاسخ ایران هم باید در همان راستا تعریف شود تا آنها نتوانند به اهداف کوتاه‌مدت خود برسند؛ تهدید به اقدام متقابل در صورت تصویب طرح و کار رسانه‌ای قوی بر روی آن می‌تواند بازی رسانه‌ای را به نفع ما تغییر دهد چون یا مجبور می‌شوند از این طرح کوتاه بیایند که به احتمال قوی این گزینه را انتخاب خواهند کرد در این صورت سپاه برنده این تقابل خواهد بود و یا حماقت خواهند کرد و طرح را تصویب خواهند کرد آن وقت در اقدام متقابل با اولین ضرب شست سپاه، مانند گذشته صحنه را خالی خواهند کرد و ضربه سنگین‌تری را متحمل خواهند شد.

مدیر حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی تأکید کرد: البته همه می‌دانیم که غربی‌ها استاد بدل‌کاری و فضاسازی در عرصه رسانه هستند و با غول رسانه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند حقایق را وارونه جلوه دهند و جای جلاد و شهید را عوض کنند ولی ما هم در طول این سال‌ها با تدابیر رهبر و حکیم فرزانه انقلاب مدظله‌العالی در برابر آنها ایستاده‌ایم و با جهاد تبیین سحر آنها در این عرصه را باطل کرده‌ایم و حتما این مسیر را با حول و قوه الهی ادامه خواهیم داد.

 

انتهای پیام/۱۰