بافت فرش ۱۴۵ میلیارد ریال نصیب مددجویان خراسان‌جنوبی کرد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان، از ابتدای امسال با تولید هزار و 159 تخته فرش دستباف ۱۴۵ میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال درآمد کسب کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اکبر نخعی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران در خصوص اجرای طرح قالی‌بافی برای مددجویان تحت حمایت اظهار کرد: از ابتدای سال جاری مددجویان این نهاد هزار و  ۱۵۹ تخته فرش به متراژ چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع تولید و به بازار عرضه کردند.

وی ارزش ریالی این تعداد فرش تولیدشده را ۱۴۵ میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: نظارت، آموزش و هدایت فرش‌بافان و بازاریابی فروش توسط کارشناسان ‏کمیته امداد انجام می‌شود.

نخعی گفت: بیشتر بافندگان فرش دستباف را زنان مددجو و ‏سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که از نظر تامین مواد اولیه، نظارت بر تولید فرش و برگزاری کلاس‌های ‏آموزشی دوره‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی  بیان کرد: در حال حاضر سه هزار و ۱۰۰ بافنده فرش زیرپوشش این نهاد قرار دارند که در ۲ هزار و ۵۲ کارگاه خانگی و ۱۴ کارگاه تجمیعی مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/۱۰