مدیر عامل آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی مطرح کرد

باقی ماندن ۱۰۰ کیلومتر از اجرای شبکه فاضلاب بیرجند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 100 کیلومتر از اجرای شبکه فاضلاب بیرجند باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هاشمی مقدم مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی ظهرامروز در جلسه شورای برنامه ریزی توسعه خراسان جنوبی،اظهار کرد: در سال گذشته مبلغ ۱۲ میلیارد تومان از محل قانون استفاده متوازن برای طرح‌های فاضلاب استان پیش بینی شده که متاسفانه علی رغم پیگیری های فراوان تاکنون هیچگونه تخصیصی نداشته ایم.
وی از پروژه فاضلاب بیرجند به عنوان بزرگترین پروژه صنعت آب در خراسان جنوبی یاد کرد و افزود: این پروژه تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی ادامه داد: همه تجهیزات در راستای اجرای این پروژه تهیه شده و برای اجرای کامل پروژه ۳۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که امیدواریم مجموعه استانداری نیز در این زمینه یاری رسان ما باشند.
هاشمی مقدم اضافه کرد: اگر اعتبارات مورد نیاز تخصیص پیدا کند تا پایان سال ۹۸ می توانیم پروژه فاضلاب بیرجند را تکمیل کنیم.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۰۰ کیلومتر از اجرای شبکه فاضلاب بیرجند باقی مانده است.
هاشمی مقدم همچنین به اجرای تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان ها سربیشه و قاین نیز اشاره ای داشت و ابراز کرد: با در نظر گرفتن این‌که اجرای این پروژه ها، هزینه‌های بالایی می‌طلبد استفاده از روش سرمایه گذاری بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده ایم.
وی ادامه داد: به منظور اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب در سربیشه نیازمند ۱۶ میلیارد تومان و برای اجرای تصفیه خانه فاضلاب قاین نیازمند ۲۷ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۴/