بسته خبری کانال پلیس خراسان جنوبی 6 مرداد؛

باند قاچاق مواد مخدر در نهبندان منهدم شد/کشف بیش از ۱۳۹ کیلوگرم تریاک در سربیشه و قاین

طی ماموریت‌های جداگانه 139 کیلو و 500 گرم تریاک در شهرستان‌های سربیشه و قاین کشف شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس خراسان‌جنوبی احمدرضا کارگر فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربيشه از توقيف سواری پژو ۴۰۵ با كشف ۶۱ كيلو و ۳۰۰ گرم ترياک خبر داد.
وی افزود: مأموران نیروی انتظامی شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی و پليسی از انتقال محموله مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در محورهای عبوری اين شهرستان مطلع و بلافاصله بررسی موضوع را در دستور كار خود قرا دادند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه بیان کرد: مأموران هنگام كنترل محورهای عبوری خودروی پژو ۴۰۵ قاچاقچيان را شناسايی و به راننده آن دستور ايست دادند كه متهم بدون توجه به ايست پليس متواری شد.
کارگر عنوان کرد: مأموران در عمليات ضربتی خودرو را متوقف كردند و در بازرسی از آن ۶۱ كيلو و ۳۰۰ گرم ترياک كشف كردند.
وی تصريح كرد: در اين رابطه خودرو توقيف و متهم با تشكيل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.
کشف ۷۸کیلوگرم تریاک در قاین
محمود زال بیکی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین بیان کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قاین با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از انتقال محموله مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در محورهای عبوری این شهرستان مطلع شدند و بلافاصله بررسی را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران هنگام کنترل خودروهای عبوری سواری پژو قچاچقچيان را شناسايی و با اجرای طرح مهار متوقف كردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین بیان کرد: مأموران در بازرسی از خودرو مقدار۷۸کیلو و۲۰۰گرم تریاک کشف كردند كه در اين رابطه یک متهم دستگیر شد.
زال بیکی تصریح کرد: اقدامات مقابله اي با پديده شوم مواد مخدر همه جانبه بوده و رصد و پيگيری تحرکات باندها و شبکه های توزيع کننده مواد مخدر در دستور کار پليس است.
کشف احشام قاچاق در سرایان
علی وطن دوست فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرایان از کشف يک ميليارد ريال احشام قاچاق در اين شهرستان خبر داد.
وی افزود: مأموران نیروی انتظامی پاسگاه مصعبی شهرستان سرايان هنگام کنترل خودروهای عبوری به يک کامیون حامل احشام مشکوک شدند و به راننده آن دستور ايست دادند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرایان بیان کرد: ماموران پس از متوقف كردن خودرو و بررسی مدارک بار ۶ رأس گاو قاچاق و فاقد هرگونه مجوز بهداشتي را کشف و ضبط کردند.
وطن دوست با بيان اين‌که كارشناسان ارزش ريالی احشام قاچاق كشف را یک ميلیاردريال برآورد كردند، گفت: در اين رابطه خودرو توقيف و متهم پس از تشكيل پرونده برای سير مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
انهدام باند قاچاق مواد مخدر در نهبندان
احسان رحیمی‌فر فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نهبندان ازانهدام باند قاچاق مواد مخدر و كشف ۴۵ كيلو و ۵۰۰ گرم تریاک در اين شهرستان خبر داد.
وی افزود: مأموران نیروی انتظامی شهرستان نهبندان در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و محورهای مواصلاتی به یک سواری هایما که توسط ۲ موتورسیکلت اسکورت می شد مشکوک شدند و خودرو و موتورسیکلت ها را در عملیاتی پلیسی متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نهبندان افزود: مأموران در بازرسی از خودرو ۴۵ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک کشف کردند و در این رابطه ۴ متهم دستگیر و باند حمل و جابه جایی مواد مخدر منهدم شد.
رحیمی تصریح کرد: مأموران خودرو و موتورسیکلت ها را به پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان نهبندان منتقل کردند و متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شدند.
وی با بيان اين‌كه مبارزه با پديده شوم موادمخدر با جديت از سوی پليس دنبال می‌شود؛ به شهروندان توصيه كرد: در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان موادمخدر و هرگونه بی نظمی و اخلال در نظم عمومی،با مرکز فوريت‌های پليسی ۱۱۰تماس و موضوع را به پليس اطلاع دهند.
انتهای پیام/۱۲۷