علمای اهل سنت درمیان در گفت‌وگو با خاورستان مطرح کردند؛

باورهای دینی؛ رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب/ حل مشکلات به شیوه بسیج و سپاه، مایه دلگرمی مردم به انقلاب اسلامی است

علمای اهل سنت شهرستان درمیان با بیان این‌که در ایران چیزی به نام کمبود منابع نداریم و مشکلات اقتصادی به دلیل مشکلات مدیریتی است گفتند: حضور نیروهای بسیج و سپاه در مبارزه با بیماری کرونا خیلی تاثیر گذار بوده و اگر اینچنین به مشکلات مردم رسیدگی شود واقعا مردم نسبت به نظام و انقلاب اسلامی دلگرم‌تر می‌شوند.

مولوی سید احمد عبدالهی امام جمعه اهل سنت اسدیه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم انقلاب کردند و تاکنون پای انقلاب بوده و هستند.
وی افزود: از جمله عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی متکی بودن آن به جامعه و مردم است و خدا را شکر پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مردم به ویژه در نقاط روستایی رسیدگی شده است.
امام جمعه اهل سنت اسدیه با بیان اینکه یکی از شعارهای انقلاب “استقلال” است، بیان کرد: انقلاب اسلامی، استقلال خودش را حفظ کرده و متکی به هیچ کدام از قدرت‌ها نیست و این نیز باعث ماندگاری انقلاب اسلامی شده و هم اکنون شاهد عزت و پایداری انقلاب اسلامی هستیم.
مولوی عبدالهی در مورد مشکلات اقتصادی کشور، عنوان کرد: در کشور ایران چیزی به نام کمبود منابع نداریم و الحمدلله از معادن غنی و نفت فراوان برخوردار هستیم.
وجود مشکلات مدیریتی در کشور
وی اظهار کرد: در کشور مشکلات مدیریتی وجود دارد و شاهد ضعف‌هایی هستیم.
امام جمعه اهل سنت اسدیه بیان کرد: هیچ گاه نباید به اتفاقاتی که در خارج کشور می‌افتد متکی باشیم چراکه مسائل داخل کشور ما ربطی به اتفاقاتی که در آمریکا یا کشور دیگری می‌افتد، ندارد. مسائل ما باید درون مملکت حل شود و باید سعی کنیم که تولید را در داخل کشور پیش ببریم و از نظر تولیدات، صادرات و مدیریت اقتصادی قوی باشیم.
مولوی عبدالهی گفت: کسانی که حقیقتا معتقد به اصول انقلاب اسلامی نیستند بعضا کوتاهی و کم‌کاری می‌کنند و این باعث می‌شود که در کشور شاهد مشکلات اقتصادی باشیم و این هیچ ربطی به خارج از کشور ندارد.
مطالبات به حق مردم
وی در مورد مطالبات مردم برای حل مشکلات، افزود: مطالبات مردم مطالبات برحقی است چراکه مردم از نظر اقتصادی در فشار هستند و مشکلاتی دارند که باید رفع شود.
امام جمعه اهل سنت اسدیه عنوان کرد: عدالت، ضامن بقای هر نظام و جامعه‌ای است. اگر عدالت اجتماعی صد درصد رعایت شود مشکلات برطرف می‌شود.
مولوی عبدالهی تصریح کرد: مبارزه با فساد جزو لاینفک دستورات اسلام است؛ ما باید با کسانی که اختلاس کرده و فساد می‌کنند مبارزه کنیم و باید با آن‌ها برخورد شود.
وی ادامه داد: وقتی با فساد برخورد شود و ما به اقتصاد مقاومتی که از خلاقیت، تولید، فعالیت‌های نخبگان و … نشأت می‌گیرد، توجه کنیم قطعا وضعیت اقتصادی بهتر خواهد شد.
امام جمعه اسدیه در مورد اقدامات نهادهای انقلابی در کشور، گفت: اقدامات نهادهای انقلابی از جمله بسیج و سپاه در کشور از فعالیت‌های محرومیت‌زدایی گرفته تا اشتغال‌زایی، سازندگی و مقابله با کرونا تاثیرات بسیار زیادی داشته است.
اگر مانند خدمات‌رسانی بسیج و سپاه به مشکلات رسیدگی شود مردم دلگرم می‌شوند
مولوی عبدالهی عنوان کرد: حضور نیروهای بسیج و سپاه در مبارزه با بیماری کرونا خیلی تاثیر گذار بوده و در حقیقت باعث دلگرمی مردم نسبت به انقلاب شده است که اگر اینچنین به مشکلات مردم رسیدگی شود واقعا مردم نسبت به نظام و انقلاب اسلامی دلگرم‌تر می‌شوند.
وی در مورد رفتار و تفکر شهید حاج قاسم سلیمانی و مرحوم علامه مصباح‌یزدی در دفاع از اصل انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در دفاع از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه و در صحنه‌های مختلف از جمله دفاع از انقلاب اسلامی، دفاع در جنگ تحمیلی و دفاع از داخل و خارج کشور بسیار از خود مایه گذاشت.
امام جمعه اهل سنت اسدیه افزود: مرحوم علامه مصباح‌یزدی نیز فردی عالم و خیرخواه نسبت به مردم بود و در این امر هیچ شک و شبهه‌ای نیست.
مولوی عبدالهی در مورد جنگ رسانه‌ای دشمن افزود: دشمن همیشه قصد دارد مردم را از مسیر انقلاب اسلامی منحرف کند و هدفش نا امیدی مردم از انقلاب، دوری و وارونه نشان دادن اقدامات انقلاب اسلامی است.
وی گفت: وقتی مردم در مسیر دشمن حرکت کردند آن زمان است که دشمن به هدف خودش رسیده و موفق می‌شود. اما وقتی که مردم دشمن را بشناسند و به القائات و وسوسه‌های دشمن اهمیت ندهند دشمن ناکام خواهد شد.
باورهای دینی رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی است
مولوی عبدالعزیز خالقی امام جمعه اهل سنت روستای درمیان نیز در مورد دلایل ماندگاری انقلاب اسلامی پس از گذشت ۴۲ سال از پیروزی آن در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: وحدت مردمی، همفکری و انسجام مردم و پیروی از ولایت فقیه باعث شد که انقلاب اسلامی ایران با عزت پابرجا بماند.
وی افزود: اتکا به نیروهای خارجی اصلا مثمر ثمر نیست و آن‌چه در پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی نقش دارد، برنامه‌های مذهبی و دینی است که مردم را متحد نگه داشته و باورهای دینی رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی است.
وجود مشکلات اقتصادی به واسطه سودجویان محتکر
امام جمعه روستای درمیان در مورد مشکلات اقتصادی و کاستی‌ها، بیان کرد: قسمتی از مشکلات اقتصادی نشأت گرفته از خارج است و بخش دیگر مشکلات اقتصادی از ناحیه سودجویانی است که احتکار کرده و مسائل را پیچیده می‌کنند تا اسباب ناراحتی مردم به وجود آید.
مولوی خالقی تصریح کرد: مردم ایران مردمی متواضع و پیرو فرمایشات ولی فقیه هستند و کمبودها را تحمل می‌کنند اما دولت‌مردان باید چاره‌جویی کنند و در هر میدان ریشه مشکلات موجود را بسوزانند تا رفاه عامه در مملکت جایگزین سختی‌های اقتصادی شود.
وی اظهار کرد: امروز در روستاها کمبودهایی را در برخی از امکانات داریم اما مردم پایبند به محورهای انقلاب اسلامی هستند. لذا وظیفه تمام مسئولان این است که در راستای گره‌گشایی تلاش کنند. مسئولان همانگونه که در مناسبت‌ها از جمله دهه فجر از خدمات انجام شده در بخش‌های مختلف گزارش کار می‌دهند لازم است بخش اقتصاد را در مناطق مختلف کشور رونق دهند‌.
امام جمعه اهل سنت روستای درمیان در مورد مطالبه مردم برای حل مشکلات، عنوان کرد: وقتی اقتصاد عمومیت پیدا کند و رفاه شامل حال عامه مردم شود یقینا فساد رخت برخواهد بست‌.
برنامه‌های اقتصادی به نفع مردم باشد
مولوی خالقی گفت: حضرت محمد(ص) سخنی دارند به این مضمون که فساد و بی‌بند و باری بر اثر فقدان معیشتی به وجود می‌آید. لذا همانگونه که برنامه‌های عمومی به نفع مردم است باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که برنامه‌های اقتصادی نیز به نفع مردم بوده و دست محتکران و بیگانگان کوتاه شود.
وی اظهار کرد: کشوری که از نظر پیشرفت در دنیا حرف اول را می‌زند چرا باید کشاورز، کارگر و قشر ضعیف در سختی به سر ببرند؟ ایجاد رفاه، مسئولیتی است که دولتمردان باید روی آن کار کنند تا ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی عید همگانی و اسباب خوشحالی همه باشد.
ثمرات ارزنده خدمات بسیج و سپاه
امام جمعه روستای درمیان در مورد اقدامات نهادهای انقلابی، گفت: نهادهای انقلابی در مسیرهایی که خدمات‌رسانی می‌کنند و پیش‌قدم هستند، مسیر و کار را به درستی انتخاب کرده‌اند. امروزه در نقاط روستایی شاهد خدمات ارزنده بسیج و سپاه هستیم که ثمرات آن قابل مشاهده است.
مولوی خالقی در مورد رفتار و تفکر شهید حاج قاسم سلیمانی و مرحوم علامه مصباح‌یزدی در دفاع از اصل انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، عنوان کرد: این افراد برای پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی زحمات زیادی متحمل شدند.
وی ادامه داد: آغاز جنگ تحمیلی علیه کشور ما که تازه انقلابش به پیروزی رسیده بود و پس از آن ترورهای کور دشمنان در مورد شخصیت‌های مختلف کشور از سیاسی گرفته تا علمی، همه برنامه‌های دشمن برای کندکردن روند انقلاب اسلامی بوده است اما به واسطه خون شهدا، شخصیت‌های علمی، سیاسی و افراد عالم، انقلاب اسلامی با قدرت به مسیر خود ادامه می‌دهد.
دین‌داری مردم مانع رسیدن دشمن به اهدافش است
امام جمعه اهل سنت روستای درمیان در مورد جنگ رسانه‌ای دشمن علیه کشور ما، گفت: اگر به تاریخ مراجعه کنیم خواهیم دید که مسلمانان از صدر اسلام تاکنون دشمن داشته‌اند و چون مسلمانان اتکا به خدا و قرآن دارند، دشمن سعی می‌کند با اقدامات مختلف این توجه و اعتقاد به قرآن و اسلام را کمرنگ کند اما دین‌داری مردم هیچ وقت نمی‌گذارد که دشمن بتواند کاری را به ضرر آن‌ها انجام دهد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۱/ ۴