فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند:

باید توصیه‌های مقام معظم رهبری را عملی کنیم/ لزوم به کارگیری تجارب دفاع مقدس

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: ما نباید فقط شنونده توصیه و هدایت رهبر معظم انقلاب باشیم بلکه باید اقدام عملی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی صادق احمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند شب گذشته در یادواره شهدای محله ۱۷ شهریور بیرجند ضمن گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: وقتی یاد و نام شهدا گرامی داشته می‌شود، بعضی از افراد سوال می‌کنند چه لزومی به برگزاری این مجالس و یادواره شهدا است؟
وی با اشاره به اینکه شهدا راه خودشان را انتخاب کرده بودند و از طرف خدا انتخاب شده بودند، افزود: وصیت نامه شهدا را که مطالعه می‌کنیم به این مطلب پی می‌بریم که آنها دفاع مقدس را یک سفره گسترده الهی می دانستند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه یاد و نام شهدا ما را به روزهای دفاع مقدس و حماسه و خون می برد، گفت: دفاع مقدس ملت ایران افسانه شکست ناپذیری ابرقدرت‌های مستجر جهانی به ویژه آمریکای جنایت کار و جنگ افروز را در هم شکست و معیار و تجربه آموزنده و الهام بخش را فراروی ملل مسلمان قرار داد که تا با به کارگیری مدل مقاومت و اراده ایرانی با عِده و عُده کم و دل سپردن به وعده الهی به رویارویی با قدرت‌های شیطانی و ظلم بپردازد.
صادق احمدی با اشاره به اینکه دفاع مقدس آزمونی بزرگ بود، تصریح کرد: آزمونی همراه با هزاران تجربه و شور و شعور که هرگز در فضای روزمره زندگی به دست نمی‌آید.
وی افزود: بنا به فرموده امام خمینی (ره) “ما در جنگ، ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم” ما در جنگ به مردم جهان و منطقه نشان دادیم که علیه تمامی ابرقدرت ها تا سالیان سال می توان مبارزه کرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با اشاره به اینکه ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خود بایستیم، گفت: ما در جنگ هر روز برکتی داشتیم که در تمام صحنه ها از آن استفاده کردیم و در ۸ سال دفاع مقدس همه ارکان نظام و مردم جنگ را باور داشتند، اقشار مختلف به صحنه آمدند و در این آزمون بزرگ نقش آفرینی کردند.
صادق احمدی خاطرنشان کرد: رهبری الهی و مدیریت حضرت امام ( ره) در جنگ و پیروی بی چون و چرای رزمندگان از ولایت مطلقه فقیه، باعث پیروزی های درخشان ما در جنگ شد.
وی با اشاره به اینکه جبهه محفلی بود، رزمنده و فرمانده نداشتیم، همه بچه ها در یک سنگر بودند آن هم سنگر و جبهه حق علیه باطل، افزود: امروز ما وظیفه داریم برای یاری دین خدا در مسیر نورانی و با تجربیات دفاع مقدس حرکت کنیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: ما نباید فقط شنونده توصیه و هدایت رهبر معظم انقلاب باشیم بلکه باید اقدام عملی داشته باشیم.
صادق احمدی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند “امروز عرصه اقتصاد به خاطر سیاست های خصمانه آمریکا عرصه جنگ است” یادآور شد: ما قطعا با مدلی که در جنگ داشتیم ثابت کردیم که در عرصه های مختلف پیروز میدان بوده ایم.
وی با بیان اینکه ما تولید مقتدرترین دستگاه اطلاعاتی و امن‌ترین کشور منطقه از دل مقاومت در مقابل موج تروریسم به دست آورده ایم، افزود: تولید مقتدرترین نیروی دفاعی منطقه داریم که از دل مقاومت در جنگ تحمیلی به دست آمده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: تولید مقتدرترین قدرت اول موشکی منطقه از دل مقاومت در جنگ شهرها به دست آمده و تولید قدرت اول سیاسی منطقه از دل مقاومت در مقابل مسائل سیاسی مستکبران به دست آمده است.
صادق احمدی تصریح کرد: آیا با به کار بستن این تجارب ارزشمند نمی‌توان این بار هم از ورای تحریم‌ها و مشکلات شاهد تولید قدرت اول اقتصادی منطقه در ایران باشیم؟ و آیا ما در عمل واقعا پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری هستیم؟
وی افزود: قطعا اگر ما به توصیه ها و تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه و عملیاتی کنیم و ایشان فرمودند” در این وضعیت که دشمنان با تمام توان به صحنه‌آمده‌اند و شبانه‌روز بر علیه نظام و انقلاب کار می‌کنند” ما باید در همه عرصه‌ها آماده باشیم؛ آماده کار فرهنگی، آماده کار سیاسی و آماده کار اقتصادی و مطمئن باشیم که وعده خدا حق است و ان شا‌الله وقتی به مقام معظم رهبری اقدا کنیم و در مقابل قدرت های مستکبر و زورگو مقاومت کنیم قطعا خدا با ما است.
انتهای پیام/ ۱۳۲