مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند:

باید جامعه امنی در خصوص عمومی سازی امنیت فضای سایبری در جامعه ایجاد شود

مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند با تاکید بر این که تک تک افراد جامعه بر روی موضوع امنیت فضاهای سایبری حساس هستند، گفت: باید در جهت عمومی سازی امنیت فضاهای سایبری در استان اقداماتی صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی بهدانی معاون پژوهشی دانشگاه بیرجند ظهر امروز در جلسه نشست هم اندیشی در خصوص امنیت فضای سایبری که با حضور کارشناسان IT دستگاه های مختلف استانی صورت گرفت، با بیان این که جهانی که در آن زندگی می کنیم، پیوسته در حال تغییر است، اظهار کرد: جامعه اطلاعات،در حال تبدیل به یک جامعه جهانی بوده است.
وی با بیان این که جامعه اطلاعاتی برروی چهارچوب بسیار آسیب پذیر (اینترنت) ساخته شده است، تصریح کرد: آنچه مسلم است آن است که اینترنت در معرض خطر حملات متعدد است.
مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند با بیان این که در حال حاضر جامعه مدرن ما از بسیاری جنبه ها، به فناوری اطلاعات به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وابسته است، خاطرنشان کرد: به این ترتیب، به خطر افتادن دسترس پذیری و صحت اطلاعات در سیستمها و زیرساخت ها همانند بانکداری، دولت الکترونیک، ارتباطات و…،می تواند پیامدهای ناگواری از بعد اجتماعی به همراه داشته باشد.
بهدانی با اشاره به این نکته که بخش عظیمی از بستر کشور؛ بر فناوری اطلاعات استوار است، عنوان کرد: عمده تلاش مان بر آن است که بحث فناوری اطلاعات را در دانشگاه بیرجند گسترش بدهیم.
وی افزود: نگاهی که مسئولان دانشگاه، خصوصا مسئولان پژوهشی به فناوری اطلاعات دارند، نگاه توسعه ای است.
مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند با بیان این که خوشبختانه ما در خراسان جنوبی علی رغم ناامنی های اطراف مان، از بالاترین ضریب امنیتی برخوردار هستیم، خاطرنشان کرد: بحث امنیتی فضای سایبری، از جمله بحث هایی است که نباید از اهمیت آن غفلت ورزید.
بهدانی با اشاره به این که ما باید در جهت عمومی سازی امنیت در بحث فضاهای سایبری، گامهای عمده ای برداریم، متذکر شد: تک تک افراد جامعه، بر روی مباحث مذکور حساسیت دارند.
وی ناآگاهی بعضی افراد را در بحث فضاهای سایبری ،مهمترین دلیل ناامنی فضای مذکور برشمرد و اذعان داشت: اگر چه در این زمینه وظیفه همگی ما سخت است ولی باید عمده تلاشمان آن باشد که بتوانیم در نهایت جامعه امنی را در بحث فضاهای سایبری خلق نماییم.
انتهای پیام ۱۰۱/