کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی:

باید در اقتصاد امیر باشیم/ مجلس کارآمد جلوی مشکلات را می‌گیرد

خسروی گفت: دولتمردان و مدیران در شش سال که فقط مذاکره می‌کردند و فقط دنبال غرب می‌دویدند، اگر کارخانه‌ها را راه می‌انداختند و ارتباط را با عراق و سوریه و دیگر کشورهای اطراف برقرار می‌کردند و بازار آن‌ها را در اختیار می‌داشتیم، وضع اقتصاد بسیار بهتر بود و در اقتصاد امیر بودیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف بعداز نماز ظهر امروز در سخنان کوتاهی در مسجدالرسول(ص) بازار بیرجند گفت: یکی از معضلات امروز بحث اقتصاد است چراکه اقتصاد از مسائل زیربنایی است.
وی با بیان حدیثی از پیامبر اسلام(ص) درباره نان اظهار کرد: آیت‌الله جوادی‌آملی در تفسیر این حدیث می‌گوید علّت تأکید بر نان این است که نان مظهر اقتصاد است و اگر نان نباشد دین زیرسوال است.
کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از معضلات اقتصادی این است که امروز دولتمردان بیش از آن‌که اقتصاد را به درون کشور بکشانند، دست نیاز به آمریکا و اروپا دراز کردند و این، خلاف مبانی دین اسلام است.
خسروی افزود: مجلس جایی است که جلوی اقدامات خلاف مبانی اسلام را بگیرد.
وی اظهار کرد: دولت بیش از شش سال مشغول مذاکره با آمریکا و اروپا بود اما نه‌تنها مشکلات اقتصادی حل نشد بلکه آمریکایی‌ها مجوز حضور رئیس‌جمهور را امسال در سازمان صادر نمی‌کردند.
کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: به برکت خون شهدا استقلال سیاسی داریم و باید به استقلال اقتصادی هم برسیم.
خسروی افزود: پیامبر اسلام(ص) فرمودند “فرهنگ اسلام بالاترین فرهنگ‌ها است”.
وی اظهار کرد: امیرالمومنین علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) فرمودند مردم در اقتصاد سه گروه می‌توانند باشند که شامل اسیر، نظیر و امیر است.
کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: اسیر کسانی هستند که در آن کشور، دولت کشور را فقط با واردات اداره می‌کند.
خسروی افزود: امروز متأسفیم که در کشور ما حتی سنگ قبر، مهر و تسبیح را از چین وارد می‌کنند.
وی با بیان این‌که چه کسی باید جلوی نابسامانی‌ها را بگیرد؟ افزود: مجلس شورای اسلامی علاوه بر وضع قانون، نظارت نیز دارد.
کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولتمردان می‌گویند تحریم هستیم، ما می‌گوییم مگر قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) تحریم نیست؟ اما به اندازه دولت کار می‌کند و پالایشگاه می‌سازد.
خسروی افزود: اگر از دیگران بی‌نیاز شدیم، تازه شبیه سایر کشورهای خودکفا می‌شویم.
وی اظهار کرد: امام علی(ع) می‌فرمایند نباید اسیر و نظیر و شبیه دیگران باشیم بلکه باید در اقتصاد امیر باشیم.
کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: باید تولید و اقتصاد را بالا ببریم و بازار همه جا را بگیریم.
خسروی افزود: دولتمردان و مدیران در شش سال که فقط مذاکره می‌کردند و فقط دنبال غرب می‌دویدند، اگر کارخانه‌ها را راه می‌انداختند و ارتباط را با عراق و سوریه و دیگر کشورهای اطراف برقرار می‌کردند و بازار آن‌ها را در اختیار می‌داشتیم، وضع اقتصاد بسیار بهتر بود و در اقتصاد امیر بودیم.
وی تصریح کرد: اگر مجلس کارآمد داشته باشیم جلوی مشکلات را می‌گیرد.
کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز متأسفانه بسیاری در مجلس فعلی منافع حزبی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند و نتیجه‌ی آن بیکاری و وضعیت نامناسب اقتصادی شده است.
بعد از سخنرانی، تعدادی از کسبه بازار بیرجند مسائلی را با آقای خسروی مطرح کردند.
وضعیت نامناسب اقتصادی، وجود تبعیض‌ها و همچنین موضوع قاچاق کالا و دستفروشان از جمله موارد مطرح شده بود.
خسروی نیز گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر برخورد با قاچاق تأکید دارند و دولت باید این اقدامات را انجام دهد.
وی افزود: تا جایی که بتوانیم این مسائل و دیگر مشکلات مردم را پیگیری می‌کنیم.
انتهای پیام/۴