سردار سلیمانی در اختتامیه دوره فرماندهان گردان‌های سایبری بسیج:

باید صدای انقلاب اسلامی از بستر فضای مجازی به تمام دنیا برسد/ شکست‌های دشمن در این فضا غیرقابل کتمان است

سردار سلیمانی با بیان اینکه سازمان بسیج هر چه در توان داشته باشد به میدان آورده و از یگان سازی جریان انقلابی در فضای مجازی حمایت خواهد کرد گفت: ما در فضای حقیقی توانستیم دشمن را شکست دهیم و باید بتوانیم از مجرای فضای مجازی و این رسانه همگانی نیز صدای انقلاب را به تمام جهان برسانیم.

به گزارش خاورستان، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم اختتامیه اولین دوره توانمندسازی فرماندهان گردان‌های سایبری بسیج اظهار داشت: انگیزه حضور ما در بین شما بسیجیان عرض خدا قوت و خسته نباشید به شما فعالان انقلابی در عرصه فضای مجازی بود که با همت رئیس سازمان فضای مجازی بسیج این امکان فراهم شد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: رمز پیروزی انقلاب اسلامی شاید هنوز از سوی بسیاری از ما شناخته نشده باشد؛ چگونه بود که ما در این شرایط که بر اساس محاسبات و معادلات معمول روز، حکومت پهلوی هم قدرت اقتصادی داشت و هم از ثبات سیاسی برخوردار بود و هم ابزارهای فرهنگی و رسانه ای و پشتیبانی های مهم بین المللی را در اختیار داشت. تنها حکومت حامی رژیم صهیونیستی در منطقه هم حکومت پهلوی بود و ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران حضور و تسلط داشتند و جزو شهروندان درجه یک کشور به حساب می آمدند و از حق کاپیتولاسیون برخوردار بودند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه انقلاب اسلامی در چنین شرایطی با فرمان حضرت امام برای تظاهرات گسترده و عمومی پیروز شد یادآوری کرد: این پیروزی بزرگ در انقلاب اسلامی رموزی داشت؛ امام کتاب نظریه ولایت فقیه را پیش از آن تبیین کرده و همچنین علما در خصوص حکومت فقها و حکومت دینی نظریه پردازی کرده بودند.
سردار سلیمانی با اشاره به عوامل سقوط رژیم پهلوی خاطرنشان کرد: در یک فاصله کوتاه اتفاقاتی در کشور افتاد که باعث شد رژیم پهلوی ساقط شود. دنیا نیز باور نمی کرد در ایران اتفاقی رخ دهد و به خصوص آمریکایی‌ها به یکباره غافلگیر شدند. از همین منظر آنها به فکر مقابله با جمهوری اسلامی افتادند و تصور کردند می‌توانند مسیر را برگردانند. آنها به فکر نفوذ در دین‌دارها، جنگ‌های مسلحانه، جنگ تحمیلی افتادند و تهاجم گسترده‌ای را راه انداختند.
وی افزود: هیچ یک از اینها با رمزی که انقلاب اسلامی به واسطه آن به پیروزی رسیده بود، به بار ننشست. و باز هم آن رمز پیروزی انقلاب در ماجرای جنگ تحمیلی خودش را عیان کرد. حتی در برهه‌ای رادیوهای بیگانه گفتند ۳ ماه دیگر جمهوری اسلامی ساقط می‌شود؛ بعد گفتند ۶ ماه و هر بار یک ماه به یک ماه به آن اضافه کردند اما امروز انقلاب اسلامی ۴۰ ساله شده و آنها هیچ کاری نتوانستند انجام دهند. ما یک ۴۰ سال پرافتخار پشت سر گذاشته‌ایم. ۴۰ سالی که هیچگاه در تاریخ ایران وجود نداشته است.
وی همچنین گفت: در شهریور ۱۳۲۰ ایران اشغال شد. کسانی که افتخارشان این است که زیر علم طاغوت سینه بزنند یا چاکر رژیم پهلوی باشند بدانند که رضاشاه ده‌ها هزار نفر از نخبگان را سر به نیست کرد و سلاح‌ها را از عشایر گرفت و با پول مردم ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای انگلیسی را اجازه داد تا برای تسخیر ایران وارد کشور شوند. در آن برهه به رضا شاه می‌گویند باید کشور را ترک کنی و با یک راننده خودش را به محل تبعید می‌رساند. یعنی او را به تبعیدگاه نبردند بلکه خودش به تبعیدگاه رفت و حتی یک گلوله هم شلیک نشد تا از ایران دفاع کند. بعد یک نفر بلند می‌شود با افتخار می‌گوید جمهوری اسلامی راجع به رضاشاه اشتباه می‌کند. وضعیت کشور در زمان امثال رضاشاه اینگونه بوده است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: امام(ره) اما آمد و کشور را به یک گنجینه تمام نشدنی تبدیل کرد. ۱۰ سال امام و ۳۰ سال رهبر انقلاب کشور را مدیریت کردند و به اینجا رساندند. امروز شاهد هستیم دشمن با سرمایه گذاری انبوه صف آرایی کرده اند، تا یک ملت را متوقف کنند؛ در تاریخ چنین فشاری وجود نداشته است. جنگ روانی، فشار اقتصادی حداکثری و نشان دادن تمایل به مذاکره، برنامه‌های استکبار جهانی برای مقابله با ایران است؛ اما ما می‌بینیم امروز رهبر معظم انقلاب با قدرت، دست رد به سینه آمریکا می‌زنند و هر نوع مذاکره با شیطان را رد می کنند.
سردار سلیمانی همچنین گفت: موسسات مطالعات راهبری خودشان امروز اذعان می کنند که سیاست های آمریکا در قبال ایران و انقلاب اسلامی شکست خورده است. این شکست ها هم اینگونه است که تمام راهبردهای آنان به بن بست رسیده و نمی توانند راهبرد جدیدی تولید کنند.
وی با بیان اینکه امروز می خواهند با جنگ رسانه ای و تولیدات انبوه جلوی افشای پوشالی بودن قدرت آمریکا را بگیرند تصریح کرد: وقتی ما در صحنه حرکت می‌کنیم می بینیم همه موفقیت ها برای جمهوری اسلامی و همه شکست ها نصیب آمریکا شده است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه افزود: این چه رمزی است که توانسته از ابتدای شروع حرکت انقلاب اسلامی این پیروزی ها را در اختیار جریان انقلابی قرار دهد و نظام جمهوری اسلامی را به بهترین شکل کارآمد سازد؛ آمریکا می داند اگر دنیا بفهمد که قدرت آنها پوشالی است دیگر کار آمریکا و سردمداران آن تمام می شود.
سردار سلیمانی گفت: منافقینی که در زمان جنگ رفتند و عمله صدام شدند و علیه ایران عملیات مرصاد را ایجاد کردند، همان‌ها امروز در فضای مجازی لشکر آمریکا شده‌اند و همه منافقین کار نظامی را کنار گذاشته‌اند و به عملیات‌های رسانه‌ای مشغول شده‌اند تا بتوانند در عرصه فضای مجازی علیه ایران اقدام کنند.
وی بیان داشت: آماده کردن ۱۰۰۰ گردان سایبری توسط نیروهای انقلابی اقدام بسیار مفیدی است اما کافی نیست. ما می‌خواهیم صدای انقلاب به تمام دنیا برسد. اگر این ندا به تمام دنیا برسد درهای رستگاری و صلح به روی مردم دنیا باز می‌شود و زمینه‌سازی در مسیر ظهور حضرت مهدی(عج) خواهد شد.
وی افزود: باید فضا را بشکنیم و تنها امتیاز و ابزار آمریکا که فضای مجازی و رسانه است را از دست دشمن بگیریم. ما از حلقه‌های دشمن و از برنامه‌ریزی‌هایش خبر دقیق داریم. بخشی از موفقیت‌های به دست آمده از سوی نیروهای انقلابی در فضای مجازی نیز به واسطه همین اطلاعات و اشرافی است که نسبت به دشمن داریم. ما باید یگان‌سازی کنیم و در بین دشمن رخنه کنیم. یگان‌سازی در فضای مجازی بدون تردید مورد حمایت همه جانبه سازمان بسیج است.
رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه توسعه گردان‌های سایبری بسیج باید خارق العاده باشد، اظهار داشت: با استفاده از دانش، تجربه و هنر فعالان عرصه فضای مجازی و گردان‌های سایبری باید به مقصود برسیم و این گردان‌‌ها باید اعتلا پیدا کنند. ما در فضای حقیقی توانستیم دشمن را شکست دهیم و باید بتوانیم از مجرای فضای مجازی و این رسانه همگانی نیز صدای انقلاب را به تمام جهان برسانیم.
وی یادآور شد: نباید فقط به این اتکا کنیم که ایران را از هجمه دشمن ایمن کنیم. بلکه باید جهان اسلام و دنیای تشنه حق و حقیقت را با فرهنگ انقلاب اسلامی و با حقایق نظام جمهوری اسلامی آشنا کنیم. نظام جمهوری اسلامی یک الگوی قابل اعتنا و افتخارآمیز است و به زودی شاهد تکمیل این الگوی پرافتخار در تمام جهان اسلام خواهیم بود.
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: سازمان بسیج هر چه در توان داشته باشد به میدان آورده و از فعالیت در فضای مجازی حمایت خواهد کرد.
وی تصریح کرد: برای سال آینده نیز باید این فعالیت ها چند برابر شود تا انشالله شاهد رشد قابل توجه جوانان انقلابی در فضای مجازی باشیم. تشکیل ۱۰۰۰ گردان با آن توانایی‌هایی که جریان انقلابی در اختیار دارد، خیلی فاصله دارد و نباید به این تعداد بسنده کرد. فعالیت‌های نیروهای انقلابی باعث شد تا همه به فعالیت جوانان انقلابی در فضای مجازی ایمان آورند و ما نیز ایمان آوردیم. بسیج بازوی اصلی انقلاب اسلامی است و باید بتواند به بالاترین قله‌ها دست یابد.
انتهای پیام/۴
دانا