استاندار خراسان جنوبی:

با ادغام دانشگاه‌های خراسان جنوبی مخالفیم

ملانوری تأکید کرد: با ادغام دانشگاه‌های استان خراسان جنوبی در شرایط فعلی، مخالفیم و دانشگاه و معاونت سیاسی استانداری را هم مکلف کرده‌ایم که این موضوع را پیگیری کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان درمیان اظهار کرد: فارغ از مباحث کارشناسی و جدای از این که این اقدام می تواند برای استان مفید باشد یا نه، شرایط فعلی را فرصت مناسبی برای ادغام دانشگاه ها نمی دانم.
استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: ما مخالفت خود با این اقدام را به طور رسمی اعلام می کنیم، دانشگاه و معاونت سیاسی استانداری را هم مکلف کرده ایم که این موضوع را پیگیری کنند.
وی با تأکید دوباره بر مخالفت خود با این تصمیم، اظهار داشت: ما اجازه نمی دهیم، الان، این اقدام صورت بگیرد.
ملانوری ادامه داد: از جامعه دانشگاهی هم خواسته ایم درباره این مسئله به جمع بندی برسند و بعد، آن چه به نفع توسعه استان است، انجام خواهد شد.
وی از تصمیم وزارت علوم برای ادغام دانشگاه قاین در چند ماه قبل و دانشگاه صنعتی در حال حاضر گفت و متذکر شد: همان چند ماه قبل و با پیش آمدن موضوع اقدام دانشگاه قاین، در جلسه شورای فرهنگ عمومی اعلام کردیم که این کار بدون هماهنگی انجام شده و به صلاح استان نیست.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به تکرار این خطا در برنامه ریزی برای ادغام دانشگاه صنعتی، گفت: تأکید ما بر این است که هر تصمیمی که برای خراسان‌ جنوبی اتخاذ می شود، باید با اطلاع مدیریت استان باشد.
ملانوری با بیان اینکه نظر استان، در اعمال هر گونه تصمیمی، باید لحاظ شود، گفت: نظر مخالف خود با این اقدامات را به صورت مکتوب به وزارتخانه اعلام کرده ایم.
انتهای پیام/۳