سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس:

با تمام وجود وارد دیدار فینال می شویم/ دلم به قهرمانی پرسپولیس روشن است

گل محمدی گفت: با تمام وجود و انگیزه مان در فینال بازی می کنیم و امیدوارم بتوانیم در نهایت قهرمان آسیا شویم.

به گزارش خاورستان، یحیی گل محمدی درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس قبل از دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی اظهار کرد: قرار بود تیم ما بعد از بازی با ذوب آهن و روز یکشنبه به قطر بیاید. با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی، خیلی خوب و با پرواز اختصاصی به قطر آمدیم و بدون هیچ مشکلی وارد هتل شدیم.
وی افزود: ابتدای ورودمان به فرودگاه از تیم تست کرونا گرفتند که خوشبختانه تمام اعضای گروه شامل بازیکنان، کادرفنی و سایر نفرات تست شان منفی شد. امروز اولین روز تمرین خود را شکل ریکاوری برگزار کردیم و از فردا تمرینات اصلی مان شروع می شود.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره برنامه ریزی مناسب برای اعزام تیم به قطر گفت: این برنامه ریزی برای رسیدن به شرایط خوب از لحاظ فنی و تمرینی بود. امکانات اینجا خیلی خوب است و باید از فدراسیون قطر و‌ تمام عوامل برگزاری مسابقات تشکر کنم . شرایط خوبی را برای تیم ها فراهم کرده اند تا با رعایت مسایل بهداشتی، تست های به موقع و پروتکل ها خیلی خوب بازی ها برگزار شود. این کار سخت برنامه ریزی دقیقی می خواهد که قطری ها با توجه به امکانات شان خیلی خوب و منظم مسابقات را برگزار می کنند.
گل محمدی ادامه داد: شاید اگر قطری ها نبودند بای ها در نهایت معلق می شد زیرا هیچ کشوری حاضر نبود لیگ قهرمانان را برگزار کند و فوتبال آسیا را زنده نگه داشتند. برگزاری لیگ خودمان هم سبب شده فوتبال کشورمان به هرحال به راه خود ادامه بدهد. در این شرایط برگزاری مسابقات سخت است و از تمام برگزار کنندگان ادامه لیگ و فوتبال تشکر می‌کنم. سال گذشته با شیوع کرونا خیلی تیم ها می‌خواستند لیگ لغو شود و دست به هر کاری زدند اما حرف ما این بود اگر مسابقات لغو شود، سال بعد می خواهیم چه کار کنیم.
وی ادامه داد: خدا را شکر فوتبال ما با وجود مشکلات زیاد جریان دارد و خوشحالیم در بطن مسابقات هستیم. این موضوع می تواند نویدبخش روزهای خوبی برای فوتبال ایران باشد. با توجه به شعارهایی که درباره ماندن در خانه مردم مطرح می شود فوتبال می تواند به جامعه کمک کند و مردم را برای تماشای مسابقات در داخل خانه نگه می‌دارد و این امر به سلامت و بهداشت جامعه کمک کرده است. از برگزارکنندگان، فوتبالیست ها، مربیان و رسانه ها تشکر می کنم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه با توجه به لغو دو بازی اخیر این تیم در لیگ برتر برگزاری بازی درون تیمی به در جریان مسابقه بودن پرسپولیس کمک کرده است، توضیح داد: انتظار ما این بود دو دیدار را برگزار کنیم و با شرایط بدنی خوب و در وضعیت مسابقه بودن پای خود را به قطر بگذاریم اما متاسفانه اتفاق هایی افتاد. برای لغو بازی با نساجی خودمان درخواست دادیم با توجه به اینکه شیوع کرونا به ویژه در شهر قائمشهر خیلی زیاد شده و بحث پروازی، رختکن تنگ و هتل ریسک ابتلا به این بیماری را برای تیم ما زیاد می کرد، خوشبختانه این دیدار لغو شد.
گل محمدی با اشاره به لغو بازی با ذوب آهن گفت: هنوز هم نمی دانیم چرا آن مسابقه لغو شد زیرا تعداد کرونایی های ذوب آهن زیاد نبود یا اینکه اطلاعات غلط داده بودند. نمی دانم چرا این اتفاق رخ داد و حتی تأسف دارد که اطلاعات غلط به فدراسیون و ایفمارک دادند. در هر صورت شرایط خوبی برای آن مسابقه داشتیم و می‌خواستیم بازی برگزار شود اما متاسفانه بازی با ذوب آهن لغو شد. اکنون قبل از بازی فینال حدود ۲۰ روز دور از مسابقه هستیم و این مشکل بزرگی برای پرسپولیس است.
وی اضافه کرد: هرچه اولسان در شرایط مسابقه است ما از این موضوع به دور هستیم. به هر صورت بازی درون تیمی شرایط متفاوتی با دیدار رسمی دارد اما سعی کردیم بازیکنان را درجریان مسابقه قرار بدهیم ولی اینکه تا چه اندازه به هدف خود رسیدیم ان شالله روز فینال مشخص می شود. امیدواریم عملکرد خوبی داشته باشیم و این اتفاق ها سبب تاثیر منفی در بحث فنی ما نشود.
سرمربی پرسپولیس درباره میزان حمایت های باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال و سایر نهادها از این تیم گفت: حمایت فقط این نیست که نزدیک مسابقات شویم و همه به تکاپوی کمک کردن بیفتند. پس از بازگشت از قطر مشکلات مان شروع شد و دو بازیکن پرسپولیس خیلی راحت از ما جدا شدند . می توانستیم با مدیریت قوی تر و بهتر این آرامش را به تیم بازگردانیم و این نفرات هم در تیم بمانند و مشکلی نباشد. زیاد نمی خواهم درباره اتفاقی هایی که پس از ورودمان به تهران افتاد صحبت کنم زیرا چند شب دیگر بیشتر به فینال نمانده است.
گل محمدی افزود: دوست دارم بیشتر تمرکزمان روی تیم و مسابقه باشد اما همه شاهد بودند اتفاق های عجب و غریبی برای پرسپولیس افتاد که هنوز هم برای من دلیل آن روشن نشده است و این مسایل غیرطبیعی قابل هضم نیست. باید از همان دوران حمایت می شد اما گفتم شاید هر تیمی جای ما بود از هم می پاشید و به مشکلات بزرگ تری برمی خورد. خوشبختانه بازیکنان ما با روحیه بالا تمرین کرده و این مشکلات را حل کردند. آنها را پذیرفتند و مبارزه کرند. عملکرد پرسپولیس در لیگ بد نبود و بازی های خوبی انجام دادیم.
وی ادامه داد: پس از آمدن سمیعی اتفاق های خیلی بهتری افتاد و آرامش خوبی در تیم حاکم شد. تمام مطالبات بازیکنان و کادرفنی را از سال گذشته پرداخت کردند و برای امسال هم حدود ۱۰ درصد قراردادها را پرداخت کردند‌. کار خیلی سختی بود و از مدیرعامل باشگاه و‌ همکارانش که برای حکم فرما شدن آرامش خیلی زحمت کشیدند تشکر می کنم.
سرمربی پرسپولیس ادامه داد: بازیکنان هم انگیزه زیادی دارند. امروز هم با وجود آنکه تمرین ریکاوری داشتیم انگیزه و شادابی را در چهره تک تک شان حس کرده و می دیدم. چند روز دیگر فینال را پیش رو داریم و می بینم با شور و اشتیاق زیادی تمرین می کنند. امیدوارم در نهایت عملکرد خوبی داشته باشیم و دل هواداران را شاد کنیم. ان شالله همین اتفاق هم رخ بدهد.
گل محمدی درباره ارزیابی اش از تیم اولسان هیوندای گفت: تیم اولسان سرعتی خوب در خط حمله، دفاع تیمی و نظم خوبی در خط دفاعی و بازیکنان خوب و تأثیرگذاری در خط حمله دارد. به نظر من نسبت به سایر تیم های شرق آسیا تیم تر است و کارگروهی بهتری انجام می دهد. روحیه جنگندگی بالایی هم دارد و اگر این روحیه را نداشت نمی توانست تا فینال بیاید. با توجه به این خصوصیات به شایستگی وارد فینال شد.
وی افزود: این مسابقه تک بازی است. نسبت به آخرین بازی مان در مراحل گروهی و حذفی چهار بازیکن را در اختیار نداریم و هیچ وقت فکر نمی کردیم ۴۰ درصد تیم مان در بازی نهایی نباشند. امکان دارد مشکلاتی به وجود بیاید اما نفرات جایگزین از لحاظ انگیزه چیزی کم نداشته و با تمام وجود کار می کنند. کار سختی داریم و امیدوارم با دعای خیر هواداران و انرژی مثبت هایی که وجود دارد بازی خوبی را به نمایش بگذاریم. شک نکنید با تمام وجود و انگیزه مان بازی می کنیم و ان شالله بتوانیم در نهایت قهرمان شویم.
سرمربی پرسپولیس در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر درباره بازیکنان تاثیرگذار و خطرناک اولسان اظهار داشت: در بحث شوتزنی خیلی خوب هستند. بازیکن شماره هفت این تیم به نام این سونگ بازیکن تأثیرگذاری در خط حمله است که پا به توپ است و ضربه به توپ خیلی خوبی دارد. جونیور هم بازیکن واقعا کامل و خطرناکی است. حرکات در عمق خوبی دارد و ضرباتش با توپ هم خوب است. تیم اولسان به این بازیکن گلزن از لحاظ شکل بازی و نوع حملاتش خیلی وابسته است.
گل محمدی افزود: هافبک وسط های خوبی هم دارند که خیلی خوب پاس می دهند. تیم کاملی است اما نقطه ضعفی هم دارند که می توانیم روی آنها به ویژه در خط دفاعی کار کنیم. اگر بازیکنان ما در پرس از بالا خوب کار کنند می توانیم توپ گیری های خوبی داشته باشیم اما تمام این مسایل به شرایط روحی، روانی و جسمی بازیکنان بستگی دارد تا در فینال بازی خوبی انجام بدهند.
وی ادامه داد: تمرین امروز ما ریکاوری بود و در چهار جلسه تمرینی که تا روز بازی پیش رو داریم از لحاظ روحی و انگیزشی بچه های ما بالاتر می آیند. دلم روشن است که با قهرمانی بازمی گردیم.
سرمربی پرسپولیس درباره فشردگی رقابت های اولسان توضیح داد: در بازی قبلی شان ۷-۶ تعویض داشتند و این امر نشان می دهد تیم دوم شان هم دست کمی از تیم اولش ندارد. در این بازی ها تعویض های زیادی انجام دادند و این بحث را خیلی خوب مدیریت کردند. از دیدار نیمه نهایی شان تا روز فینال می توانند ۶ روز خیلی خوب ریکاوری کنند و با این زمان زیاد به شرایط خوب بازگردند. اولسان با توجه به امکانات و هزینه خوبی که انجام داده تیم خوب و حرفه ای است.
گل محمدی تصریح کرد: نباید دل مان را به اینکه حریف هشت بازی انجام داده و خسته است خوش کنیم. این تفکر غیرحرفه ای است و به جز گول زدن خودمان هیچ اتفاق دیگری نمی افتد. هرچه اولسان در شرایط مسابقه است ما از آن وضعیت دور هستیم اما فکر می کنم فاکتورهایی در هر تیمی وجود دارد که به کمبود امکانات و دوری از شرایط بازی غلبه می کند و آن هم غیرت و انگیزه است. امیدوارم اتفاق خوبی برای پرسپولیس بیفتد و در نهایت نتیجه خوبی بگیریم.
وی درباره ترکیب احتمالی پرسپولیس توضیح داد: در دیدارهای اخیرمان سعی کردیم بازی بدون وحید امیری، احسان پهلوان و آل کثیر را تجربه کنیم و ترکیب مان را براساس غیبت آنها می چیدیم. ناهماهنگی هایی وجود داشت اما رفته رفته بهتر شدیم. خیلی خوب می شد با برگزاری دیدار با ذوب آهن به شکل و شناخت بهتری از بازی بچه ها می رسیدیم اما این اتفاق نیفتاد. بازیکنان مان انگیزه زیادی دارند اما جایگزین آنچنانی هم نداریم.
سرمربی پرسپولیس افزود: روی نیمکت خود ۵-۴ بازیکن بیشتر برای اینکه بتوانند به تیم کمک کنند نداریم. ترکیب پرسپولیس هم برای هواداران و حریف چندان ناشناخته نیست و قابل پیش بینی هم است اما باید در این روز از غیرت ایرانی هم برای اینکه عملکرد خوبی داشته باشیم استفاده کنیم.
گل محمدی درباره انرژی مثبت از سوی مردم ایران توضیح داد: قطعا این حس خوب را از هواداران گرفتیم. در تمرین امروز صحنه های خیلی خوبی را دیدم. بازیکنان مان انگیزه زیادی دارند. امروز پس از تمرین ریکاوری بچه ها می خواستند فوتبال بازی کرده و بیشتر تمرین کنند اما با توجه به برنامه های مان مجبور شدیم آنها را از زمین خارج کنیم تا برای استراحت به هتل بروند.
وی ادامه داد: این شوق و انگیزه را از هواداران گرفتیم و باید هرچه داریم و نداریم تمام وجودمان را در روز مسابقه بگذاریم تا با تمام کمبودها سربلند بیرون بیاییم. انرژی مثبتی که از راه های مختلف به ویژه از طریق فضای مجازی می گیریم به ما کمک می کند. سرشار از انگیزه هستیم و امیدوارم در نهایت خوب بجنگیم، مبارزه کنیم و پیروز شویم. احتیاج به انرژی مثبت، دعای مردم و هواداران داریم. به طرفداران اطمینان می دهم با تمام وجود وارد زمین می شویم. توکل مان به خدا است و امیدوارم عملکرد خوبی داشته باشیم و جام بگیریم.
انتهای پیام/۴
فارس