قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد

با رهنمود های رهبر معظم انقلاب و تلاش مردم و مسئولین در مقابل ویروس کرونا پیروز می شویم

نوفرستی گفت: با رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و تلاش های مسئولین و مردم، ویروس کرونا را هم پشت سر خواهیم گذاشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه موقت بیرجند، امروز در نشستی که با خبرنگاران به مسائل روز پرداخت اظهار کرد: بدلیل شیوع ویروس کرونا نماز جمعه ها تعطیل می باشد از این طریق نسبت به بیان مسائل روز پرداخته شد.
وی با اشاره به حدیث حضرت علی(ع) که می فرماید “سلامتی و امنیت دو نعمت مجهولی است که انسان چون غرق در آن است قدر آن را نمی داند” ؛ اظهار کرد: این سخن امیرالمومنین امروز در جامعه به وضوح دیده می شود به طوری که می بینیم سلامتی تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته و امنیت روانی و امنیت فکری جامعه را دچار اخلال کرده است.
نوفرستی با تاکید بر اینکه ضمن رعایت اصول بهداشتی؛ توصیه ها و دستورالعمل‌های پزشکی که از طریق پزشکان و متخصصان ارائه می شود، مردم عزیز از دعا و توسل بر خدا و ائمه اطهار (ع) غافل نشوند؛ بیان کرد: خداوند در قرآن می فرماید صبرپیشه کردن بر مصائب قطعا کمک و پاداش خدا را به همراه خواهد داشت.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: بلا و مصیبت گاهی یک خانواده را در بر می گیرد گاهی کل جامعه و جهان را دچار می شود؛ مانند این ویروسی که هم اکنون کل جهان را در بر گرفته که به همین دلیل موارد روزمره زندگی مردم را تعطیل یا دچار اخلال کرده است.
وی با اشاره به این‌که در دوران دفاع مقدس و جنگ نظامی با تمام توان حکومت و مردم با کمک هم و با پشتیبانی هم توانستند در مقابل دشمنان به پیروزی برسند گفت: با وجود اینکه در یک نبرد بزرگ نظامی درگیر بودیم و در حال دفاع از میهن بودیم اما در عین حال از مسائل مختلف جامعه و کشور غافل نشده و تمامی مسائل اقتصادی و سیاسی و اجتماعی کشور زیر نظر امام راحل به خوبی اداره می شد.
وی افزود: امروز نیز در این موقعیت با رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و تلاش های مسئولین و مردم، ویروس کرونا را هم پشت سر خواهیم گذاشت و قطعا پیروزی به گفته مقام معظم رهبری نصیب مردم ایران خواهد شد.
نوفرستی با اشاره به مصوم کردن فضای مجازی از طریق رسانه های معاند اظهار کرد: دشمنان نیز در این روزها اقدامات ناجوانمردانه انجام می‌دهند و تمام خصومت و دشمنی خودشان رو به نمایش می گذارد که قطعاً مردم باید همچنان با بصیرت نسبت به این دشمنی ها آگاه باشند.
امام جمعه موقت بیرجند خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری با دستور ایجاد قرارگاه بهداشت و درمان تمامی دستگاه‌ها و توان کشور از جمله نظامی و اداری و دولتی را جهت مبارزه با این ویروس بسیج کردند و دستور دادند که از تمام توان برای ریشه‌کن کردن ویروس منحوس کرونا استفاده کند.
نوفرستی با اشاره به این‌که یکی از وظایف این قرارگاه استفاده از ظرفیت‌های بیمارستان‌های صحرایی و امکانات این بیمارستانها است بیان کرد: وظیفه دیگر قرارگاه بهداشت و درمان استفاده از تمامی امکانات نظامی در ستاد مبارزه با کرونا است.
وی با اشاره به اینکه حدس های زده می شود که ویروس کرونا یک جنگ بیولوژیک است، اظهار کرد: با همکاری همه مردم ایران و مسئولین مانند جنگ نظامی در این جنگ هم پیروز خواهیم شد.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر این‌که در گذشته هم سابقه داشته که دشمن از هر فرصتی استفاده می‌کند تا به نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران ضربه بزند، گفت: امروز هم شاهد این هستیم که در زمینه ویروس کرونا تمامت ظرفیت خودشان را گذاشتند برای تخریب نظام جمهوری اسلامی ایران و ناامیدکردن مردم عزیز ایران تلاش می‌کنند.
وی با اشاره به چهارشنبه آخر سال و حوادث ناشی از این روز بیان کرد: در این رسمی سنتی که از دیرباز در ایران بوده، که امروز با رفتارهای نامناسب خطر آفرینی می‌کند؛ امیدواریم با توجه و مراقبت های والدین در مقابل با حوادث ناشی از چهارشنبه سوری جلوگیری کنیم.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در این روزها که جهان تحت تاثیر ویروس کورنا قرار گرفته دشمنان اسلام در هند، سوریه و لبنان اقدام به کشتن و شهید کردن مسلمانان می‌کند، بیان کرد: در همین روزها مجاهدین جبهه مقاومت در سوریه و لبنان درحال مبارزه هستند و قطعاً پیروزی نهایی نصیب مسلمانان خواهد شد، این وعده خداست.
انتهای پیام/۱۴۳