رئیس دیوانعالی کشور:

با سخت‌گیری چوب لای غلتک انقلاب نگذارید/ مدیران لااُبالی برکنار شوند

رئیس دیوانعالی کشور گفت: باید مدیران لاابالی در ادارات عوض شوند چراکه به درد نظام جموری اسلامی نمیخورند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی‌مقدم رئیس دیوانعالی کشور پیش از ظهر امروز در شورای اداری استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: آنچه من در این استان کشف کردم وجود انگیزه خوب برای خدمت به مردم در این خطه است.
وی با اشاره به سخنی از امام علی (ع)، افزود: برای کار کردن در هر منطقه امنیت، صَلاح مردم و انجام کارهای عمرانی ضرورت دارد.
رئیس دیوان عالی کشور بیان کرد: ما مدیران جامعه هستیم و مردم از ما توقع کار و برخورد خوب دارند.
مرتضوی‌مقدم با بیان اینکه مردم بعضی استان‌ها از برخی دستگاه‌ها و برخوردها شکایت دارند، عنوان کرد: شرایط در خراسان‌جنوبی خوب است.
وی تصریح کرد: ما خدمت‌رسان مردم بوده و از مردم طلبکار نیستیم. بلکه مردم از ما طلبکار بوده و این حقشان است.
رئیس دیوانعالی کشور گفت: باید مدیران لاابالی در ادارات عوض شوند چراکه به درد نظام جموری اسلامی نمی‌خورند. مدیری که اراده کار نداشته، به حقوق مردم بی توجه بوده و حوصله کار و شنیدن درخواست مردم را ندارد باید برکنار شود.
مرتضوی‌مقدم بیان کرد: مردم خیلی نجیب بوده و پای نظام ایستاده‌اند این مردم شایسته خدمت‌اند و باید به آنها خدمت کرد.
ریشه فساد خشکیده شود
وی با بیان اینکه فسادزدایی در ادارات بسیار مهم است، افزود: دستگاه قضا وظیفه دارد مدیران فاسد را به پایین بیاورد و ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم. رئیس دستگاه قضا عَلم مبارزه با فساد را برداشته و ما نیز پای این عَلم ایستاده‌ایم.
رئیس دیوانعالی کشور اظهار کرد: ریشه فساد باید خشک شود و امروز و فردا کردن در کارها زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.
مرتضوی‌مقدم بیان کرد: اگر هر مدیری به کار خود واقف بوده و امورات را به موقع انجام دهد فساد انجام نمی‌شود.
وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی استان نمونه و خوبی است، گفت: افرادی که برای انجام امور در ادارات هستند باید کارها را به درستی انجام دهد و موانع کار از سر راه برداشته شود.
رئیس دیوانعالی کشور با بیان اینکه زمینه‌های فساد باید از بین برود، تاکید کرد: هر دستگاهی وظیفه دارد فسادزدایی را از خودش آغاز کند و این مسئله به تنهایی وظیفه دستگاه قضا نیست.
حذف سختگیری‌های بی مورد
مرتضوی مقدم گفت: سختگیری‌های بی مورد را در ادارات حذف کنید. جایی که قرار است کاری بر اساس قانون انجام شود سخت نگیرید و با سخت‌گیری چوب لای غلتک انقلاب نگذارید.
وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم، افزود: همیشه باید خدمت گذار مردم بود نه اینکه فقط موقع انتخابات کار کرد.
رئیس دیوانعالی کشور اظهار کرد: تعامل به معنای تمکین از قانون است و مقاومت در برابر قانون درست نیست بلکه ضد تعامل است.
حمایت از تولید
مرتضوی‌مقدم عنوان کرد: همکاران قضایی از تولید حمایت کنند.
وی عنوان کرد: دستگیری از کارخانه‌های زمین خورده بسیار مهم است البته زمین خوردگی که بر اساس مسائل اقتصادی و روز جامعه است نه مسئله اختلاس و سایر موارد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/