استاندار خراسان جنوبی:

با هم‌افزایی و همراهی دستگاه‌های اجرایی و مردم ، مراسمات عزاداری باشکوه و در سلامت کامل برگزار شود

معتمدیان گفت: در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان قرار داریم و باید با هم‌افزایی و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و مردم ، مراسمات را باشکوه و در سلامت کامل برگزار کنیم و به دشمنان اجازه ندهیم، دین را در مقابل علم قرار داده و از این شرایط بهره برداری کنند.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام عزای سیدالشهدا (علیه السلام) اظهار کرد: آغاز هفته دولت و یاد و خاطره شهدای گرانقدر، رجایی و باهنر را گرامی داشته و به عنوان نماینده دولت، از کارکنان و همه تلاشگران خانواده دولت در استان که در این شرایط سخت، دلسوزانه و شبانه روز تلاش می کنند، صمیمانه سپاسگزارم.
وی همچنین با گرامیداشت روز پزشک افزود: از همه پزشکانی که در این روزهای سخت و طی هفت ماه گذشته با ایثار و از خودگذشتگی به وظیفه انسانی خویش عمل نمودند، تقدیر نموده و به آنان خدا قوت می‌گویم.
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به آمار مبتلایان به کرونا خاطرنشان کرد: تا روز گذشته آمار مبتلایان در دنیا ۲۳ میلیون نفر و آمار مرگ و میر ۸۰۰ هزار نفر بوده است و در ایران نیز ۳۵۰ هزار نفر مبتلا و متاسفانه ۲۰ هزار فوتی داشته‌ایم.
وی ادامه داد: در مجموع، وضعیت ابتلا به کرونا در استان با توجه به جمعیت و سایر شاخص ها شرایط مطلوبی است و در گزارشی هم که اخیراً در حضور ریاست محترم جمهوری توسط مسئولین بهداشت و درمان کشور قرائت شد، به این موضوع اشاره شد.
معتمدیان برگزاری کنکور در استان را موفقیت آمیز برشمرد و افزود: طی ماه‌های اخیر برگزاری کنکور به دغدغه‌ای جدی برای خانواده‌ها تبدیل شده بود و از طرفی مطالبات گروه‌های سیاسی و فشارهای رسانه‌ای، شرایط را برای تصمیم گیری سخت کرده بود، اما در نهایت دولت به این جمع‌بندی رسید که تعویق کنکور، آثار روانی زیان باری دارد و با توجه به نزدیک بودن پاییز و احتمال تشدید کرونا، داوطلبان با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند.
وی گفت: با پیش‌بینیِ تدابیر حداکثری و رعایت ضوابط بهداشتی، کنکور سراسری برگزار شد، به گونه‌ای که مساحت حوزه‌های آزمون بیش از دو برابر پیش بینی و عوامل اجرایی از ۷۸ هزار نفر به ۱۷۵ هزار نفر در کشور افزایش یافت تا عوامل تخصصیِ حوزه بهداشت، نظارت بیشتری داشته باشند.
استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از ظرفیت مساجد، مصلی، ورزشگاه‌ها و… به خوبی استفاده شد و دغدغه تجمع خانواده ها نیز با حمایت عزیزان بسیجی در قالب طرح تکریم خانواده‌های داوطلبان، مدیریت شد تا از این آزمون به خوبی عبور کنیم.
وی افزود: افرادی که علائم حداقلی داشتند در اتاق های ایزوله آزمون دادند و حتی از افراد مبتلا به کرونا نیز در بیمارستان ها آزمون گرفته شد، تا نشان دهیم که با همدلی و هم افزایی می توان در شرایط سخت کرونایی، کارهای بزرگی انجام داد.
معتمدیان تصریح کرد: طبق اعلام اخیر سازمان بهداشت جهانی، حداقل دو سال زمان برای مدیریت کرونا نیاز است و باید بپذیریم تا در این شرایط زندگی کنیم و به گونه‌ای عمل نماییم تا فعالیت‌های اجتماعی مختل نشود.
استاندار خراسان جنوبی با ابراز نگرانی از سفرهای غیر ضروری در تعطیلات پیش‌رو تاکید کرد: مردم از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی نیز اقدامات لازم را در راستای کاهش سفرهای غیر ضروری پیش‌بینی کند.
وی عنوان کرد: در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان قرار داریم و باید با هم‌افزایی و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و مردم ، مراسمات را باشکوه و در سلامت کامل برگزار کنیم و به دشمنان اجازه ندهیم، دین را در مقابل علم قرار داده و از این شرایط بهره برداری کنند.
معتمدیان افزود: مردم مومن، قانون پذیری بیشتری داشته و اهل رعایت نظم و انضباط هستند، لیکن باید با اطلاع رسانی دقیق از طریق رسانه ها، صدا و سیما و همچنین نشست های توجیهی و اقناعی، دغدغه ها را برای مردم تبیین کرده تا این شرایط را که برای اولین بار در آن قرار گرفته ایم، با سلامت و موفقیت پشت سر بگذاریم.
استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: اوامر مقام معظم رهبری نیز که به تبعیت از مصوبات ستاد ملی کرونا اشاره دارد، باید مورد توجه قرار گرفته و همگان خود را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدانند و در عین حال به توصیه رئیس جمهوری، از افراط و تفریط پرهیز شود.
وی گفت: نظارت بر برپایی مراسمات عزاداری در روستاها مهم تر است، زیرا استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در روستا با جدیت کمتری دنبال می‌شود و در این خصوص علاوه بر اطلاع رسانی دقیق، نیازمند ابلاغ بخشنامه به دهیاران و بخشداران هستیم تا مراسمات در چارچوب های تعیین شده برگزار شود که این مهم، مستلزم نظارت و پی گیری فرمانداران و بخشداران با همکاری دهیاران و شوراها ست.
انتهای پیام/۱۲۷