نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت:

با هوشیاری و به پشتوانه مقام معظم رهبری آمریکا را از بین می‌بریم/ تمام عظمت ایران به برکت خون شهدا است

حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: مملکت رو به رشد است مایوس نشوید. آینده مال شماست آمریکا هم از بین خواهد رفت به شرط اینکه بیدار، هوشیار و پشتیبان ولی فقیه باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت صبح امروز در اجلاسیه ۱۴۱ شهید سادات خراسان‌جنوبی که در محل حسینیه جماران برگزار شد، اظهار کرد: معاندین با اسلام و کسانی که نمی‌خواهند عزت کشور را ببینند به خانواده‌های شهیدان گاهی حرفهایی می‌زنند که دل آنها را به درد می‌آورند.
وی با بیان اینکه معاندان به خانواده‌های شهدا می‌گویند این همه شهید دادید چه شد؟ افزود: ابتدا باید دید شهید از شهادتش چه به دست آورده است؟
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت بیان کرد: دو نوع مرگ داریم طبیعی و غیر طبیعی. انسان سالهای متمادی عمر می‌کند یا به مرگ طبیعی فوت می‌کند یا گاهی به دلیل حوادث اما برخی ها هستند که با شهادت به دیار معبود می‌شتابند.
حجت الاسلام قاضی عسکر عنوان کرد: شهید زنده است و نزد پروردگار روزی می‌خورد و به زنده ها بشارت عظمت می‌دهد.
وی با اشاره به آیه ای از قرآن، اظهار کرد:خداوند جان بعضی از انسانها را از آنها می‌خرد و در مقابل بهشت را به آنها می‌دهد که اینها شهیدان هستند.
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت گفت: رسول گرامی اسلام (ص) نیز فرمودند زیباترین مرگ شهادت در راه خدا است.
حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: در برخی از روایات نیز داریم وقتی شهیدی بر زمین می‌افتد با اولین قطره خونی که از وی روی زمین می‌ریزد خداوند تمام گناهان او را می‌بخشد.
وی با بیان اینکه شهدا قبل از هر کس وارد بهشت می‌شوند، عنوان کرد: شهید بهترین دارایی که جانش است را در راه خدا می‌دهد و خدا در مقابل، بهشت را که بهترین دارایی است را به او می‌دهد.
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت گفت: وقتی شهید وارد بهشت می‌شود بلافاصله بعد از ورود حوریان بهستی به استقبال وی رفته و در بهترین جای بهشت او را جای می‌دهند.
قاضی عسکر افزود: شهید به مقامی می‌رسد که می‌تواند عظمت خدا را دیده و درک کند.
وی بیان کرد: خانواده‌های شهدا نیز از مقام شهید بهره می‌برند که مهمترین آن شفاعت شهید و بشارت به صبر است.
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت با بیان اینکه جانبازان شهید زنده‌اند، گفت: جانبازان درد می‌کشند اما برای خدا صبر می‌کنند.
قاضی عسکر افزود: ما همیشه در برابر شهدا احساس حقارت می‌کنم.
وی با اشاره به اینکه کشور ایران از این شهادتها چه به دست آورده؟ تصریح کرد: قدرت و عظمت ایران در برابر آمریکا و استعمار و درخواست دیدار آمریکا با ملت ایران نشان از عظمت کشور است که به برکت خون شهدا به دست آورده‌ایم.
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت بیان کرد: ترامپ دیوانه که طی روزهای گذشته قبل از حمله موشکی ایران این همه رجز خوانی علیه ما داشت حال ترسیده و می‌گوید قصد حمله به ایران نداریم.
قاضی عسکر تصریح کرد: در حال حاضر دنیا تکان خورده است و آمریکا که این همه رجز خوانی دارد کارش به جایی رسیده که مقام معظم رهبری با اقتدار اعلام میکند آمریکا باید از منطقه برود.
وی با بیان اینکه این هنه اقتدار از کجا آمده است؟ عنوان کرد: اینها همه نتایج شهادت ها و خون شهدا است.
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت تصریح کرد: کشور ما روز به روز کشور راسخ پله های ترقی را پیش میرود و به سوی موفقیت گام برمی‌دارد.
قاضی عسکر با اشاره به سخن حضرت امام خمینی (ره) که گفتند: “من با اطمینان می‌گوییم که اسلام ابر قدرتها را به خاک ذلت می‌کشاند”، تاکید کرد: امام خمینی (ره) این حرف را زمانی مطرح کرد که شوروی، انگلیس، آمریکا و تمامی دشمنان با قدرت بودند و قدرت نظامی ایران اندک بود.
وی تصریح کرد: هم اکنون ابروی آمریکا و استعمار رفته است و این را خودشان میدانند.آمریکا داعش را به وجود آورد و می‌خواست با رعب مردم کشورهای مسلمان را بترساند. با کشتن مردم، سربریدن و سوزاندن مردم بیگناه و پخش تصاویر در فضای مجازی ملتها را ترساندند.
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت عنوان کرد: جبهه حقوق بشر فقط نظاره گر اقدامات داعش بود اما سردار سلیمانی با انتخاب نیروهای مخلص و تشکیل گروه های مقاومت شر داعش را از سر منطقه کم کرد.
قاضی عسکر گفت: در نهایت به برکت خون شهدا و مدافعان حرم، هوشمندی، اخلاص و درایت مقام معظم رهبری و تلاشهای سپاه داعش از بین رفت و امروز کشور عراق مانند کشور ایران به استقلال رسیده است.
وی با بیان اینکه سرانجام دشمن را هم دیدم، بیان کرد: صدام را به دار آویختند به برکت خون شهدا خفت و خواری ترامپ و استعمار را خواهیم دید.
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت افزود: مردم عزیز شما ضرر نکردید پیروز میدان شما هستید. خانواده های معظم شهدا همیشه سر خود را بالا بگیرید چراکه شما عزت آفرین هستید.
قاضی عسکر با اشاره به قیام مردم قم در ۱۹ دی سال ۱۳۴۲، گفت: در آن سال قیام مردم با جمعیت اندک شکل گرفت و کشوری به جایی رسیده که هر ساله مردم قم با مقام معظم رهبری دیدار دارند و این روز گرامی داشته می‌شود.
وی خطاب به خانواده های شهدا و ملت ایران، بیان کرد: مملکت رو به رشد است مایوس نشوید. آینده مال شماست آمریکا هم از بین خواهد رفت به شرط اینکه بیدار، هوشیار و پشتیبان ولی فقیه باشیم.
نماینده سابق مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع سپهبد شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: تشییع باشکوه سردار در عراق و نقاط مختلف ایران تمام دنیا را مبهوت کرد.
انتهای پیام/۱۲۷