مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی:

با کمک به دانش آموزان نیازمند و مستعد زمینه رشد علمی آنها را فراهم کنیم/۹ هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد

مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: دانش‌آموزانی در برخی مناطق محروم زندگی می‌‌کنند که هزینه کلاس‌های تقویتی را ندارند اما استعداد در آن‌ها موج می‌زند و این کمک‌ها به دانش آموزان نیازمند در رسیدن به مدارج بالای علمی خیلی مؤثر است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،رضا سلم‌آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه امروز بیرجند اظهار کرد: در آستانه سال تحصیلی هر ساله جشن عاطفه ها در شهریور ماه برگزار می‌شود و این جشن از سال ۱۳۸۴ در کشور آغاز شده و پس از آن در این ایام جشن عاطفه ها در طح کشور برگزار می‌شود به گونه ایکه هم اکنون تبدیل به یک جشن ملی و یک جریان شده است.
وی افزود: دانش‌آموزانی در برخی مناطق محروم زندگی می‌‌کنند که هزینه کلاس‌های تقویتی را ندارند اما استعداد در آن‌ها موج می‌زند و این کمک‌ها به دانش آموزان نیازمند در رسیدن به مدارج بالای علمی خیلی مؤثر است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: ۱۵ شهریورماه جاری در میادین و معابر و امروز نیز در محل برگزاری نمازهای جمعه و اول مهر در مدارس سراسر استان صندوق‌های جشن عاطفه‌ها برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی مستقر شده و خواهد شد.
سلم‌آبادی عنوان کرد: تاکنون توفیقات و کمک‌های خوبی در این راستا انجام شده به طوری که یک مؤسسه سه‌هزار بسته به ارزش هر بسته ۱۰۰ هزار تومان، مؤسسه دیگری ۳ هزار و ۱۰۰ بسته و بیش از ۳ هزار بسته نیز توسط خیران طرح اکرام اهدا شده است.
وی اظهار کرد:در حال حاضر ۹ هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان هستند و همچنین ۲۵ هزار بسته برای دانش آموزان محروم در استان مورد نیاز است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی افزود: روش‌های مختلفی برای کمک به جشن عاطفه‌ها وجود دارد که یکی از این روش‌ها شماره‌گیری *۸۸۷۷# است.
سلم‌آبادی گفت:امسال در بودجه سال جاری از محل تبصره ۱۴ میزان اعتبار ۷ هزار میلیارد تومان به سازمان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد اختصاص یافته تا نیازمندانی که در صف برای تحت پوشش قرار گرفتن وجود دارند مورد حمایت قرار گیرند و این اعتبار کمک بزرگی کرد تا بتوانیم خانواده‌های نیازمند را تحت پوشش قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد:برخی از روستاهای کشور که جمعیتی کمتر از ۱۰ خانوار دارند از نعمت برق محروم بوده که تعداد این روستاها در خراسان‌جنوبی ۳۲ مورد است بر این اساس کمیته امداد خراسان جنوبی برای این روستاها لوازم ضروری، خرید تانکر خانگی و جمعی، تعمیرات منازل و احداث سرویس بهداشتی و حمام را انجام داده و بیش از ۷۷۰ هزار میلیون تومان در طی هفته جاری و آینده برای این منظور هزینه خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حوزه اشتغال و توانمندسازی در سال جاری ۱۳۳ میلیارد تومان تسهیلات توسط کمیته امداد استان پرداخت شده است که از این میزان ۶۵ میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، ۲۶ میلیارد تومان از محل تبصره بانکی و ۱۳ میلیارد تومان از محل صندوق امداد ولایت بوده است.
سلم‌آبادی گفت: یک ریال از کمک‌های مردمی صرف حقوق، مزایا کارکنان کمیته امداد و احداث ساختمان و وسایل نقلیه این نهاد نمی‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷