بخشش یک قاتل به حرمت ماه محرم

با پادر میانی انجام شده و برگزاری چندین جلسه گفت و گو با اولیای دم، در نهایت آنها امروز به احترام فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قاتل را که در چهار سال دوران حبس اظهار ندامت کرده بود بخشیدند.

به گزارش خاورستان، رییس شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس گفت: جوان ۲۵ ساله‌ای که حکم اعدام او از سوی دیوان عالی کشور تایید شده و قرار بود همین هفته اجرا شود به حرمت ایام سوگواری ماه محرم از سوی اولیای دم بخشیده شد و از مرگ نجات یافت.
محمد شهرکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جوان ۲۵ ساله چهار سال پیش دوست خود را در یک درگیری لفظی با ضربات چاقو به قتل رسانده بود که با شکایت اولیای دم و درخواست قصاص نفس، مراحل اداری آن انجام و حکم اعدام صادر و تایید شد.
وی افزود: با پادر میانی انجام شده و برگزاری چندین جلسه گفت و گو با اولیای دم، در نهایت آنها امروز به احترام فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قاتل را که در چهار سال دوران حبس اظهار ندامت کرده بود بخشیدند.
شهرکی اضافه کرد: این بیست و هشتمین زندانی محکوم به قصاص است که طی ۱۸ سال گذشته با تلاش شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس و با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی می‌یابد.
انتهای پیام/۷