حجت‌الاسلام نصیرایی:

بخشودگی مالیاتی در طرح «جمعیت و تعالی خانواده» دیده شده است/ پالس‌های مثبت دولت برای نهایی شدن طرح

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های تشویقی و تنبیهی گسترده که در طرح تعالی جمعیت و خانواده دیده شده است تاکید کرد: تشویق های مالیاتی، آموزشی، مسکن، تسهیلات بانکی و جذب و گزینش ها را به طور جدی در این طرح مد نظر قرار دادیم.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با دانا، با اشاره به اینکه تا دو هفته آینده طرح جمعیت و تعالی خانواده به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد گفت: در این طرح تلاش کردیم، تمام پژوهش‌هایی انجام گرفته در حوزه جمعیت در بخش های مختلف از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرکز پژوهش های مجلس، گروه های خودجوش در دانشگاه و حوزه و در قالب کارهای جهادی گرد آوری شود.
وی با بیان اینکه نقاط قوت تمام طرح های ارائه شده را استخراج کرده و به طرح فعلی «جمعیت و تعالی» اضافه کردیم ادامه داد: از ویژگی های این طرح می توان به مشخص کردن تکلیف و وظایف تعریف شده برای دستگاه‌۱های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش، بهداشت، علوم، مسکن، رسانه ملی، امور مالیاتی اشاره کرد.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام بخش های مرتب با مقوله اقزایش جمعیت را دعوت کردیم تا هم پیشنهادات خود را به صورت مکتوب ارائه داده و هم کارشناسان خود را برای ارزیابی و ارائه نظرات کارشناسانه به کمیسیون فرهنگی مجلس اعزام کنند.
حجت‌الاسلام نصیرایی با اشاره به اینکه طرح آماده شده جامع و همه جانبه است گفت: این طرح در حال حاضر آماده شده و ظرف دو هفته آینده جمع بندی های نهایی آن در کمیسیون فرهنگی به اتمام خواهد رسید تا برای بررسی به صحن علنی مجلس ارسال شود.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مسئله جمعیت در کشور در شرایط سخت و حساسی قرار دارد عنوان کرد: مسئله تعالی جمعیت برای آینده کشور و نسل های بعدی یک امر حیاتی است که اگر از فرصت طلایی موجود برای این امر استفاده نکنیم در آینده شاهد آسیب های جدی خواهیم بود.
وی با اشاره به برخی مصادیق موجود در طرح تعالی جمعیت گقت: در این طرح تشویق هایی در نظر گرفته شده است.
حجت‌الاسلام نصیرایی گفت: حمایت ها، تشویق ها و تنبیه هایی برای دستگاه هایی که تکلیف مشخص شده خود را به درستی انجام ندهند در نظر گرفتیم، به طور مثال صدا و سیما در سریال های تولیدی خود حق ندارد تصویری را به نمایش در آورد که خلاف سیاست های جمعیتی باشد.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های تشویقی و تنبیهی گسترده که در این طرح دیده شده است تاکید کرد: تشویق های مالیاتی، آموزشی، مسکن، تسهیلات بانکی و جذب و گزینش ها را به طور جدی در این طرح مد نظر قرار دادیم.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت هم در مسیر همراهی با مجلس برای نهایی کردن طرح تعالی جمعیت و خانواده قرار دارد گفت: اخیرا متوجه شدیم که دولت برای به نتیجه رسیدن این طرح انگیزه خوبی دارد.
وی با بیان اینکه پیش از این دولت به دلیل بار مالی این طرح برای اجرای آن چندان همراه نبود گفت: خوشبختانه در هفته های گذشته شاهد بودیم که رویکرد دولت نسبت به این طرح در حال اصلاح است.
حجت‌الاسلام نصیرایی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس پس از تصویب نهایی این طرح ماموریت جدی برای نظارت بر حسن اجرای آن تعریف خواهد کرد گفت: متاسفانه ۱۵ سال قبل ازدواج آسان قانون و مصوب شد اما به دلیل نبود نظارت و مطالبه عملی نشد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه طرح جمعیت و تعالی خانواده بیش از ۷۰ ماده را شامل می شود خاطرنشان کرد: امیدواریم با تصویب نهایی این طرح باری از دوش مردم و کشور برداریم.
انتهای پیام/۴