معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:

بخشی از سود بانکی تسهیلات پرداختی به پیمانکار از محل وجوه استان تأمین می‌شود/ تابوی حضور سرمایه‌گذار در خراسان جنوبی شکسته شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: بخشی از سود بانکی که در مقابل تسهیلات پرداختی به پیمانکار انجام می‌شود، از محل وجوه استان توسط استانداری تأمین می‌شود که مشکلات را کم‌تر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید مجتبی علوی‌مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بعدازظهر امروز در جلسه مرتفع‌کردن مشکلات آزادراه بیرجند قاین گفت: بعد از موضوع آب، موضوع راه، اولویت استان است.
وی افزود: وزارت راه و شهرسازی با پیشنهادات استان برای حل مشکلات این بخش موافقت‌هایی انجام داده استکه بخشی از اقدامات به داخل استان برمی‌گردد و بخشی به پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی برمی‌گردد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی با پیشنهادات استان با تغییراتی موافقت کرده و به معاون برنامه‌ریزی وزیر، ابلاغ کرده است.
علوی‌مقدم خاطرنشان کرد: استاندار خراسان جنوبی دستور برگزاری جلسه برای هماهنگی و قطعی‌کردن موضوعات و اجرایی‌شدن این موضوع که باعث رفع مشکلات حمل و نقل محور بیرجند قاین خواهد شد را داده است.
وی تصریح کرد: اگر آزادراه بیرجند قاین به سرانجام برسد، باعث رونق بخش‌های دیگر و ورود سرمایه‌گذار به استان خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: بخشی از سود بانکی که در مقابل تسهیلات پرداختی به پیمانکار انجام می‌شود، از محل وجوه استان توسط استانداری تأمین می‌شود که مشکلات را کم‌تر خواهد کرد.
علوی‌مقدم اظهار کرد: انتظار داریم بانک‌های استان برای ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات و پرداخت یارانه دولت، پیشنهاداتی ارائه کنند.
وی تصریح کرد: باید مسائل اجتماعی در خصوص آزادراه کامل مورد بررسی قرار گیرد تا در آینده مشکلاتی پیش نیاید و بهترین گزینه با کم‌ترین آسیب انتخاب شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ترجیح ما این است که مشکلات داخل استان حل شود.
علوی‌مقدم اظهار کرد: باید جلساتی گذاشته شود تا تابوی حضور سرمایه‌گذار در استان شکسته شود.
وی خاطرنشان کرد: دفتر برنامه‌ریزی به جهت اشراف به موضوعات بودجه‌ای و دفتر جذب به جهت اشراف به موضوعات تسهیلات، با دفتر فنی همکاری خواهند داشت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: مشاور پروژه مباحث مختلف را بررسی کند تا در آینده مشکلی پیش نیاید.
علوی‌مقدم گفت: در خصوص جذب سرمایه‌گذار باید توجه کنیم نگاه ما به سرمایه‌گذار ایجاد فرصت و تضمین سود مناسب برای سرمایه‌گذار باشد.
وی اظهار کرد: قوانین دست و پا گیری که در مجموعه‌ها مخصوصا بانک‌ها است با دید بهتر داشته باشیم تا حضور بخش خصوصی را فعال‌تر از گذشته داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ۲۰ روز دیگر جلسه بعدی را برگزار خواهیم کرد تا مقدمات تبدیل جاده به آزادراه را ارائه دهیم.
انتهای پیام/۴