استاندار خراسان جنوبی:

بخش خصوصی برای اغنای افکار عمومی در طرح توزیع عادلانه یارانه ها کمک حال دولت باشد/ لزوم منتفع شدن استان از وجود فروشگاه های زنجیره ای 

قناعت گفت: در این شرایطی که طرح توزیع عادلانه یارانه ها در حال انجام است بخش خصوصی باید پای کار بیاید و برای اغنای افکار عمومی کمک حال دولت باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، اظهار کرد: همه در جریان کم و کیف فضای کنونی کشور و استان هستیم.

وی افزود: در این شرایط بیش از قبل به کمک بخش خصوصی در موضوعات مختلف به ویژه بحث مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها نیاز داریم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در این شرایط بخش خصوصی باید پای کار بیاید و برای اغنای افکار عمومی کمک حال دولت باشد.

قناعت با بیان اینکه همه نقش محوری در اغنای افکار عمومی دارند، عنوان کرد: در خراسان جنوبی در بحث تامین کالاهای مورد نیاز مردم هیچ مشکلی نداریم و از ۴ قلم کالا سه قلم کالا در استان تولید شده و حتی به استانهای همجوار صادر میشود.

وی اظهار کرد: در یک قلم کالا که استان دچار ضعف و مشکل است نیز استانهای همجوار برای تامین همکاری دارند و تا روزهای آینده شرایط عادی و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در بحث اطلاع رسانی و اغنای افکار عمومی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اقدامات خوبی انجام شده است.

قناعت افزود: از اصناف و واحدهای تولیدی خرد و کلان انتظار میرود پای کار آمده و در بحث اغنای افکار عمومی همکاری کنند اگر در بحث اطلاع رسانی و اغنای افکار عمومی دقت نشود تبعات متوجه مردم و جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر بخش خصوص در این زمینه پای کار بیاید برای مردم جذابیت بیشتری دارد، گفت: جراحی اقتصادی بزرگی در حال انجام است‌.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: آیت الله رئیسی در این زمینه ایثار کرده و در اولین سال مسئولیت ریاست جمهوری به بحث اقتصاد ورود کرده و این یعنی منافع مردم را بر منافع خود ترجیح داده است؛ موضوعی که روسای جمهور قبل در این خصوص ورود نکردند.

قناعت ادامه داد: آیت الله رئیسی هم میتوانست در چهار سال اول ریاست جمهوری در این خصوص ورود نکند یا حداقل بگذارد یکسال از مسئولیتش بگذرد اما علیرغم تمامی نظرات اطرافیان که در این خصوص حداقل در این زمان ورود نکند تن به این جراحی بزرگ اقتصادی داد.

وی با بیان اینکه در این جراحی اقتصادی پای آبروی نظام در میان است، اظهار کرد: ان شاءالله با کمک مردم از این شرایط عبور خواهیم کرد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: باید خودمان را از تکانه های اقتصادی در امان بداریم.

قناعت عنوان کرد: تمام کارشناسان اقتصادی و صاحب نظران به جراحی اقتصادی اعتقاد دارند اما پای کار نرفتند و در این شرایط آیت الله رئیسی در بحث اقتصاد کشور ورود کرده است.

وی با بیان اینکه جراحی اقتصادی پشتوانه علمی دارد، افزود: در زمان اصلاحات در این خصوص مطالعه شده مصوبات فراوانی در این زمینه وجود دارد اما هیچ مسئولی اجرایی نکرده و در حال حاضر همه باید کمک کنیم که این کار انجام شود.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: در بحث اقتصاد کم لطفی هایی از طرف دولتهای قبل به ویژه دولت یازدهم و دوازدهم وجود داشته است.

قناعت با بیان اینکه مردم از نظر تامین اقلام اساسی آرامش دارند، گفت: مردم از نظر روانی آرامش ندارند که وظیفه همه دعوت به آرامش است.

وی بیان کرد: در بخش تولید، دولت سیاست گذار و بخش خصوصی مجری است و نگاه دولت در خراسان جنوبی به بخش خصوصی یک نگاه خاص است.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: از بخش خصوصی انتظار میرود ارتباط نزدیک، تنگاتنگ، گسترده و وسیعی با معاون امور اقتصادی استانداری داشته باشند.

قناعت در مورد فعالیت فروشگاه های زنجیره ای در خراسان جنوبی نیز، تاکید کرد: فروشگاه های زنجیره ای یک فرصت برای استان است و باید یک بسته فنی حساب شده که قابل چانه زنی و دفاع در مرکز باشد تهیه گردد.

وی افزود: هدف بازنگری فروشگاه های زنجیره ای در خراسان جنوبی است نه حذف آنها باید بسته ای تهیه شود که در آن استان، بانکها، محصولات تولیدی استان، اصناف، شهرداری ها و … از وجود فروشگاه های زنجیره ای منتفع شوند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از شروط در نظر گرفته شده در بسته پیشنهادی باید وجود و فروش محصولات تولیدی استان در فروشگاه های زنجیره ای باشد.

انتهای پیام/۱۲۷