رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی بیرجند:

بخش خصوصی طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را پشتیبانی میکند

احتشام گفت: بخش خصوصی کار خوب دولت مبنی بر اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را پشتیبانی میکند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محسن احتشام رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی بیرجند امشب در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد با بیان اینکه بخش خصوصی کار خوب دولت مبنی بر اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را پشتیبانی میکند، اظهار کرد: این اقدام دولت را اقدامی شجاعانه میداند چرا که به دنبال حذف ارز ترجیحی و به دنبال تک نرخی شدن ارز است.

وی افزود: در این طرح دولت بنا دارد پولی که تاکنون صرف بخش اقتصادی نمیشده را در قالب مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها به جیب مردم بازگردد که از خدمات این طرح مردم در بلند مدت منتفع شوند.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی بیرجند با بیان اینکه بخش خصوصی در اجرایی سازی این طرح در کنار دولت است، گفت: اگر این طرح با قوت اجرایی شود تبعات خوبی خواهد داشت.

احتشام عنوان کرد: در ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی رانت زیادی وجود داشت که دولت به دنبال این است تا رانت از بین برود و یارانه ها عادلانه به سمت اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه برود.

وی اظهار کرد: اجرای این طرح ما را بیشتر به سمت عدالت نزدیک میکند.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی بیرجند در مورد فروشگاههای زنجیره ای، عنوان کرد: در این خصوص در سطح استان گلایه هایی از سوی برخی از شهروندان و اصناف مطرح شده است که مقرر شد ارتباط بین تولید کنندگان استان و فروشگاههای زنجیره ای بیشتر  باشد تا از تولیدات داخل استان در فروشگاههای زنجیره ای به فروش رسد.

احتشام گفت: گردش مالی این فروشگاهها باید در داخل بانکهای استان باشد تا منافع مالی آن خراسان جنوبی بهره ببرد.

وی خاطرنشان کرد: مقرر شد در مرکز کشور نشستی با مدیران ارشد فروشگاههای زنجیره ای برگزار شود تا خواسته های مردم و اصناف استان منتقل شود و بتوانیم به فضای کسب و کار استان بیشتر کمک شود.

انتهای پیام/۱۲۷