مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی:

بخش مرکزی بیرجند پایلوت طرح‌های توانمندسازی شود

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: بخش مرکزی بیرجند نیز به دلیل تعدد روستاها، بعد مسافت و دهستان‌های محروم که دارد می‌تواند گزینه پایلوت باشد تا دستگاه‌های مربوطه اولویت لازم را در نظر گیرند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عالیه خواجوی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی ظهر امروز در کارگروه پیشگیری از بافت‌های ناکارآمد در خراسان جنوبی، اظهار کرد: پیگیری‌ها و اقداماتی در راستای توانمندسازی شهرستان‌های کمتر توسعه یافته که با بحران مهاجرت مواجه هستند، انجام شده است.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در روستاها باعث معیشت پایدار و تثبیت جمعیت می شود، افزود: طبق پیگیری‌هایی انجام شده موفق شدیم تفاهم‌نامه‌هایی با نهادهای حمایتی انعقاد کنیم تا معین اقتصادی شهرستان‌های خراسان جنوبی باشند.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: بنیاد برکت معین اقتصادی شهرستان نهبندان است و قرار است الگوی قلعه گنج در این شهرستان محقق شود.
خواجوی با اشاره به این‌که بسیج سازندگی معین اقتصادی شهرستان زیرکوه است، تصریح کرد: اولویت کار در این حوزه اجراسازی طرح مقدماتی توسعه سند زیرکوه است که در حال انجام است.
وی افزود: درح ضریب محرومیت زیادی دارد و معین اقتصادی آن کمیته امداد است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: برای شهرستان مرزی درمیان نیز پیگیر هستیم تا بنیاد علوی معین اقتصادی و حمایتی این شهرستان شود.
وی افزود: بخش مرکزی بیرجند نیز به دلیل تعدد روستاها، بعد مسافت و دهستان‌های محروم که دارد می‌تواند گزینه پایلوت باشد تا دستگاه‌های مربوطه اولویت لازم را در نظر گیرند.
خواجوی تصریح کرد: افق برنامه‌ها را برای نهبندان ۵ سال و برای دیگر شهرستان‌ها دو سال است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: در نهبندان علاوه بر این‌که بنیاد برکت معین اقتصادی است، وزارت کشور هم برای توسعه آن در قالب “هر استان یک شهرستان محروم” برنامه دارد.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۲۳/