رئیس فدراسیون ژیمناستیک:

بدشانسی نبود کیخا سهمیه می‌گرفت/ ورزش روی مدال ژیمناستیک حساب می‌کند

اینچه‌درگاهی گفت: الان ورزش کشور روی مدال ژیمناستیک در میادین بین‌المللی حساب باز می‌کند.

به گزارش خاورستان، زهرا اینچه‌درگاهی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص لغو جام جهانی قطر اظهار کرد: رقابت‌های جام جهانی قطر به خاطر ادامه شیوع ویروس کرونا لغو شد. پیش از این فینال جام جهانی باکو هم لغو شده بود و اگر این بدشانسی ها نبود به احتمال فراوان تا الان کیخا توانسته بود سهمیه المپیک را کسب کند.
رئیس فدراسیون ژیمناستیک تصریح کرد: همین که ملی‌پوشان ما توانستند در رقابت‌های جام جهانی عملکرد بسیار درخشانی داشته باشند و به مدال‌های بسیار باارزشی دست پیدا کنند یک موفقیت بزرگ برای ژیمناستیک محسوب می‌شود و باید به آنها خداقوت گفت.
اینچه درگاهی افزود: ژیمناستیک ایران نیاز دارد تا در مسابقات معتبر بین‌المللی شرکت کند و از همان ابتدا برنامه‌ریزی‌های ما روی همین اصل بوده است و الان ورزش کشور می‌تواند روی ژیمناستیک برای کسب مدال در مسابقات بین‌المللی حساب باز کند.
اینچه درگاهی خاطرنشان کرد: سال ۹۹ سال سختی برای همه رشته‌های ورزشی بود؛ چرا که کرونا همه چیز را تحت تاثیر قرار داده بود. با وجود این مشکلات تلاش کردیم فعالیت‌های ژیمناستیک اعم از مسابقات و دوره‌ها و کلاس های مربیگری را از طریق فضای مجازی برگزار کنیم. خوشبختانه الان ژیمناستیک به یک رشته عامه پسند تبدیل شده و در ۳ سال و نیم گذشته فعالیت‌های زیادی صورت گرفت تا این اتفاق رخ دهد. جامعه آماری ۲۷۰ هزار نفری مصداق همین مطلب است و امیدوارم این وضعیت رو به رشد در سال‌های آینده هم ادامه پیدا کند.
انتهای پیام/۴