معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد

برآورد انجام بیش از ۱۲۰ عمل جراحی با حضور تیم پزشکی خیرین‌ جراحان پلاستیک در خراسان جنوبی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این که تعداد یک هزار و ۲۰۰ نفر برای بهره مندی از خدمات تیم پزشکی جراحان متخصص پلاستیک و ترمیمی به خراسان جنوبی در سامانه ثبت نام کرده اند،گفت:برآورد ما آن است که بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ عمل جراحی در این خصوص انجام شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه،ضمن اشاره به سفر تیم پزشکی خیرین‌ پلاستیک و ترمیمی به خراسان جنوبی،اظهار کرد:بزرگ ترین تیم خیرین جراحان فوق تخصصی جهان به تعداد ۳۴ نفر به سرتیمی‌ دکتر عبدالجلیل کلانتری هرمز ی به خراسان جنوبی می آیند.
وی افزود:این تعداد پزشک فوق تخصص خیر در هیچ جای دنیا،اینگونه وجود ندارند و با انجام اعمال جراحی در استان های محروم،رکورد دار آن هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی بیماران نیازمند در سطح استان برای بهره مندی از خدمات پزشکان مذکور خبر داد و افزود:دستگاه های زیادی برای این مهم(شناسایی بیماران)با دانشگاه علوم پزشکی همکاری داشته اند.
دهقانی با بیان این که همان طور که اشاره شد فعالیت این تیم پزشکی‌ در مناطق محروم کشور است،عنوان کرد:بیست و دومین سفر این عزیزان به مقصد خراسان جنوبی بین ۱۲تا ۱۶تیرماه جاری خواهد بود.
وی با اشاره به این که خوشبختانه در بحث اطلاع رسانی به بیماران جهت برخورداری از خدمات پزشکی تیم جراحان پلاستیک و ترمیمی،اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده است،بیان کرد:تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر در این خصوص ثبت نام کرده اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به این که روال بهره مندی از خدمات تیم پزشکی مذکور بر مبنای ثبت نامه در سامانه و فرستادن تصویر ناهنجاری بیماران است،ابراز کرد:جراحی های مذکور،به هیچ عنوان جراحی زیبایی نبوده بلکه صرفا جراحی درمانی توسط تیم پزشکی فوق انجام خواهد شد.
دهقان با بیان این که بر اساس ثبت نام های انجام شده تعداد بیمارانی که باید روزهای اول و دوم پذیرش شوند نیز فراخوان شده اند،متذکر شد:از بیماران ثبت نامی که فراخوان نشده اند تقاضا می شود که به هیچ عنوان مراجعه به بیمارستان رازی در ایام مذکور نداشته باشند.
وی با اشاره به این که بر اساس تمهیدات انجام شده با فرمانداران سطح استان،انتقال بیماران در صورت نداشته وسیله نقلیه توسط فرمانداری به مرکز استان انجام خواهد شد،گفت:همچنین با همکاری بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی،تمهیداتی برای اسکان بیماران و همراهان آنان اندیشیده شده است.
دهقان در ادامه صحبت هایش با اشاره به ثبت نام ۱۲۰۰نفر جهت استفاده از خدمات جراحی تیم پزشکی پلاستیک و ترمیمی کشور در خراسان جنوبی،گفت:پیش بینی ما آن است که بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ عمل جراحی در این زمینه در استان به صورت کاملا رایگان صورت گیرد که تقریبا برآورد هزینه احتمالی آن،بیش از ۵۰۰ میلیون تومان است.
وجدان سرپرست بیمارستان رازی بیرجند نیز در این جلسه،اظهار داشت:تیم های کارشناسانه در این بیمارستان اقدامات لازم را انجام داده اند و ورودی بیماران،از ضلع جنوبی بیمارستان خواهد بود.
وی اضافه کرد:کارهای بیماران نظیر پذیرش اولیه،پذیرش نهایی،جراحی،بستری و…به صورت کامل در این بیمارستان برای استفاده از خدمات تیم خیرخواهانه جراحی پلاستیک و ترمیمی انجام خواهد شد.
سرپرست بیمارستان رازی بیرجند ضمن اشاره به این که در زمان حضور پزشکان متخصص مذکور در استان،ساعات کاری برای ما و همکاران بیمارستان مطرح نخواهد بود،اذعان داشت:این پزشکان از نخستین ساعات صبح تا پاسی از شب به ارائه خدمات به بیماران خواهند پرداخت.
وجدان از آماده بودن بخش‌های بیمارستان رازی بیرجند برای پذیرش بیماران مذکور خبر داد و افزود:بلحاظ نیروی انسانی نیز در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۴/ ۴