رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی:

برای آموزش‌هایی که منجر به توانمندی شود سرمایه گذاری می‌کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی گفت: آموزشی که منجر به توانمندی شود و خروجی داشته باشد حتما برای آن سرمایه گذاری می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید پورعیسی رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی صبح امروز در حاشیه بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برگزاری دوره‌های فنی و حرفه‌ای در استان یکی از ضرورت‌ها است.
وی افزود: سازمان برنامه و بودجه از دوره‌هایی که در فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود و کارآموزان شرکت کننده در این دوره‌ها حمایت می‌کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی بیان کرد: از گروه‌های هدفی که آموزش عالی دارند حمایت می‌شود چراکه کارآموزان با حضور در این آموزش‌ها و نوع شغلی که انتخاب می‌کنند زودتر می‌توانند وارد بازار کار شوند.
پورعیسی با اشاره به اینکه همکاری خوبی بین سازمان برنامه و بودجه و فنی و حرفه ای وجود دارد، گفت: سال گذشته بیش از ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده و همچنین امروز نیز مشاهده شده حدود ۲۰۰ میلیون تومان کارسازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال نیز با سازمان فنی و حرفه‌ای همکاری کرده و انواع و کارهایی که دارند از جمله پروژه‌های عمرانی نیمه تمامی که دارند را به اتمام خواهیم رساند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برخی از مکان‌های فنی و حرفه‌ای در استان باید توسعه یابد و برخی دیگر باید تجهیز شود، افزود: باید برای تکمیل و تجهیز پروژه‌ها از منابع ملی کمک گرفته شود.
پورعیسی عنوان کرد: برای کمک گرفتن از اعتبارات ملی نیز همکاری خواهیم داشت و تلاش می‌شود اعتبارات را در سطح استان بین ۱۱ شهرستان توزیع کنیم. لذا تدبیر می‌شود به گونه‌ای برنامه‌ریزی که رضایت خاطر مدیرکل فنی و حرفه ای استان را جلب کنیم.
وی با بیان اینکه بسته به نوع پروژه‌های فنی و حرفه‌ای برای تکمیل حمایت خواهیم کرد، گفت: پروژه‌ها اولویت بندی شده و به تناسب نوع ظرفیتی که ایجاد خواهد شد برای تکمیل پروژه‌ها و تجهیزات کمک می‌کنم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: باید تمام ابعاد را در کنار هم در نظر گرفت و برای فنی و حرفه‌ای کمک بیشتری داشته باشیم چراکه بحث رونق و اشتغال برای جامعه است.
پورعیسی اظهار کرد: ۵۰ درصد از افرادی که در دوره‌های فنی و حرفه‌ای شرکت می‌کنند می‌تواند روی پای خود بایستند .
وی عنوان کرد: بسته به طرح‌های که به فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود حمایت خواهیم کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌جنوبی گفت: اگر طرح‌های ارائه شده برای ما توجیه داشته باشد اعتبارات را برای توزیع آموزش در نظر می‌گیرم ضمن اینکه برای دستگاه‌های دیگر نیز همین طور همکاری می‌کنیم.
پورعیسی افزود: آموزشی که منجر به توانمندی شود و خروجی داشته باشد حتما برای آن سرمایه گذاری می‌کنیم.
انتهای پیام/۱۲۷