مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی:

برای احداث ۱۰ هزار مسکن محرومان خراسان جنوبی ۹۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود

آسمانی مقدم گفت: برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان در استان حدود 900 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی امروز در نشست خبری بررسی عوامل موثر بر کاهش نرخ بیکاری استان در پاییز ۹۸ به ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در استان اشاره کرد و افزود: این مسئله نیز باعث ایجاد شغل و کاهش نرخ بیکاری در استان شده است.
وی خاطرنشان کرد: برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در استان حدود ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته که ۳۰۰ میلیارد تومان پول نقد، ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با بازپرداخت ۱۵ ساله و ۲۰۰ میلیارد تومان آورده مردم بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر در ۶۵۰ روستای استان کار ساخت و ساز در دست انجام است و تا کنون دو هزار واحد آماده و تحویل مردم شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال نیز تعداد دیگری از واحدها افتتاح شود.
آسمانی مقدم گفت: قبل از این طرح بنیاد مسکن سالانه دو هزار مسکن برای مردم احداث می‌کرد که گاهی تا سه سال این تعداد به طول می‌انجامید اما اینکه طی یکسال ۱۰ هزار واحد ساخته شود در استان برای اولین باز اتفاق افتاد و تاثیر قابل توجهی که کاهش نرخ بیکاری در استان داشت.
وی ابا بیان این‌که در برخی از شهرستان‌ها مردم نیز از کمبود نیروی کار و مصالح برای پیشرفت به موقع پروژه‌های مسکن گلایه مند هستند، افزود: در حال حاضر بیکاری مشهود در استان وجود ندارد و این رقم ۵٫۴ به‌دلیل نداشتن میز و صندلی است وگرنه در هیچ نقطه استان بیکار نداریم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: به ازای ساخت مسکن محرومان در استان ۱۳۰ کد رشته فعال شده است.
انتهای پیام/۱۲۷