کارشناس سیاسی:

برای انتخاب اصلح تبلیغ،تبیین و روشنگری کنیم/ لزوم بررسی عملکرد کاندیدا های ریاست جمهوری

ذاکریان با بیان اینکه مردم باید عملکرد افرادی که برای ریاست جمهوری کاندیدا شدند را بررسی کرده و با دقت انتخاب کنند،گفت:افرادی را داریم که طی چند سال اخیر به معنای واقعی کار کرده، در میدان و کنار مردم بوده و برای مشکلات مردم دلسوزی کرده و با فساد، رانت و قاچاق کالا مبارزه داشته است.

محمدعلی ذاکریان ، هادی سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد اهمیت انتخابات و مشارکت حداکثری، اظهار کرد: مشارکت حداکثری آثار و تبعات بسیار مهمی در جهت اقتدار نظام، حفظ منافع ملی و انسجام ملت دارد.
وی افزود: رئیس جمهوری که با رای اکثریت مردم انتخاب شود می‌تواند در عرصه های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی وحتی موضع‌گیری‌های داخلی، منطقه‌ای و بین المللی با اقتدار بیشتری موضع گرفته و صحبت کند.
حضور حداکثری در انتخابات یعنی ایستادگی پای نظام، کشور و سرنوشت
کارشناس سیاسی بیان کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات به معنای این است که ملت هنوز پای نظام، کشور و سرنوشت خود حضور دارند و برای آنها مهم است که چه کسی در رأس امورات اجرایی کشور قرار بگیرد. لذا احساس وظیفه خواهند کرد و پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند.
ذاکریان عنوان کرد: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری ممکن است عده‌ای دلخوری و نارضایتی‌هایی داشته باشند که این را نباید به حساب نظام و کشور گذاشت. آنهایی که احیانا گلایه‌ای دارند، برای حفظ کشور و منافع ملی که شده نیز باید پای صندوق‌های رای حاضر شوند چراکه نظام ما نظام جمهوری اسلامی است.
وی با بیان این‌که امام خمینی (ره) نیز فرموده‌اند:”حفظ نظام از اوجب واجبات است”، اظهار کرد: مردم همه متدین و مقید به رعایت شئونات اسلامی و ارزش‌های دینی هستند لذا از بابت شرعی نیز لازم است برای حفظ نظام، همه پای صندوق‌های رای حاضر شوند.
هادی سیاسی گفت: اگر احیانا کسی با نظام میانه خوبی ندارد، باید برای منافع خودش، کشور، ملت و این آب و خاک در انتخابات شرکت کند تا ان‌شاءالله حضور حداکثری تحقق پیدا کرده و بتواند در دنیا جایگاه اقتدار، ثبات و منافع ملی را حفظ کند.
ذاکریان در مورد انتخاب اصلح، بیان کرد: الحمدلله امروز مردم ما سابقه ۴۲ سال انتخابات را دارند و در مقاطع مختلف در انتخابات‌ها شرکت کردند. کسانی که امروز خود را در معرض کاندیاتوری برای ریاست جمهوری قرار داده‌اند و می‌خواهند در این میدان شرکت کنند نیز همه آنها تجربه‌ای داشته و مردم باید عملکرد گذشته آنها را بررسی کرده و صداقت، ایمان، روحیه انقلابی و این‌که نظام را به چه میزان قبول دارند و به چه میزان پای نظام فعالیت و تلاش کردند را مورد نظر داشته باشند.
وی ادامه داد: مردم باید نگاه کنند این افرادی که کاندیدا شدند چه میزان توانسه‌اند خدمات شایسته‌ای به نظام داشته باشند و عملکرد آنها بر خلاف مصالح کشور و نظام نبوده باشد.
هادی سیاسی افزود: امروز ما در انتخاب اصلح، نیازمند کسی هستیم که بتواند دولت را در مسیر رسیدن به تحقق یک دولت اسلامی پیش ببرد چراکه آزموده را آزمودن خطا است و ملت ما این بار باید به گونه‌ای انتخاب کنند که وزرا، دولتمردان و همه اعضا و بدنه دولت روحیه انقلابی، ولایی، شجاعت، شهامت و دشمن شناسی را داشته باشند.
ذاکریان تصریح کرد: باید فردی را انتخاب کرد که دلسوز مردم باشد. مشکلات کشور را بشناسد و بفهمد و برای آن راه حل داشته باشد چراکه مشکلات امروز برای همه روشن است.
وی تاکید کرد: مردم باید فردی را انتخاب کنند که با وعده دادن برای خود رای جمع نکند. حرف و عمل او یکی باشد. ان‌شاءالله فردی را انتخاب کنیم که بتواند جوانان را پای کار آورده و مسئولیت‌ها را به جوانان شجاع، مجاهد، متدین، انقلابی و کارآمد بسپارد تا مشکلات کشور به دست جوانان و نیروهای توانمند و مدیر روز به روز حل و کاهش پیدا کند.
بررسی عملکرد افرادی که برای ریاست جمهوری کاندیدا شدند
هادی سیاسی بیان کرد: مردم باید عملکرد افرادی که برای ریاست جمهوری کاندیدا شدند را بررسی کرده و با دقت انتخاب کنند. افرادی را داریم که طی چند سال اخیر به معنای واقعی کار کرده، در میدان و کنار مردم بوده و برای مشکلات مردم دلسوزی کرده و با فساد، رانت و قاچاق کالا مبارزه داشته است.
ذاکریان با بیان این‌که عملکرد این افراد مشخص است، افزود: خود این حرکت مایه امیدواری و اعتماد مردم به نظام شده و توانسته روزنه‌های امید را در مردم ایجاد کند.
وی عنوان کرد: مردم باید بین کاندیداها مقایسه انجام داده و ببینند از بین افرادی که در این فضا در کنار هم قرار گرفته و رقابت می‌کنند چه افرادی بیشتر توانسته اند صادقانه برای مردم کار کنند و در جاهایی که مقام معظم رهبری بیان، خواسته و موضوعی را مطرح کردند، جانانه پای کار بودند.
هادی سیاسی با بیان این‌که موارد مطرح شد کاملا برای مردم مشخص است و سوابق کاندیداها نشان می‌دهد، اظهار کرد: ان‌شاءالله مردم به این جمع بندی برسند و فردی را انتخاب کنند که برای مردم کار می‌کند.
ذاکریان افزود: کسی را باید انتخاب کرد که ویژگی‌هایی را که مقام معظم رهبری برای انتخاب اصلح بیان کردند داشته باشد. به دنبال تحول و تغییر باشد و این رشته های به هم تنیده مافیای فساد و اقتصادی که در کشور وجود دارد را برطرف کند.
وی ادامه داد: کسی که می‌خواهد مشکلات جوانان ،اشتغال، اقتصاد و معیشت را برطرف کند باید یک تیم اقتصادی آزموده، دلسوز، مومن، متدین و کارآمد را برای خود تشکیل دهد.
هادی سیاسی با بیان این‌که در مرحله اول باید مشکلات اقتصادی برطرف شود،گفت: مقام معظم رهبری فرمودند خیلی به مواضع و سیاست‌های خارجی توجه نکنید چراکه مشکلات داخلی اولویت دارد و این‌ها را باید برای حل شدن در اولویت قرار داد.باید به حرف‌ها و برنامه‌های افراد توجه کرد و دید که کدام کاندیداها این روحیه را دارند که بتوانند در این زمینه‌ها کار کنند.
برای انتخاب اصلح تبلیغ،تبیین و روشنگری کنیم
ذاکریان افزود: وظیفه همه ما است برای انتخاب اصلح تبلیغ،تبیین و روشنگری انجام دهیم و مردم نیز آگاهانه و مسئولانه در بعد ملی، منافع ملی و در بعد شرعی و دینی به عنوان یک وظیفه و امری که در حفظ نظام می‌تواند واجب باشد احساس وظیفه کرده و پای صندوق‌های رای حاضر شوند و دیگران را ترغیب به حضور کنند و در مرحله بعد آگاهانه و متعهدانه به فردی دلسوز، مفید برای جامعه، نظام و دین رای بدهند تا بتواند کارایی خوبی را داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: جوانان باید به انتخاب اصلح توجه کنند چراکه هر چه جوانان بیشتر پای کار باشند در سرنوشت خود دخیل هستند.
هادی سیاسی تصریح کرد: امروز روزی نیست که بگوییم من رای نمی‌دهم. با رای ندادن مشکلی برطرف نخواهد شد. لذا برای این‌که هم بتوان مشکلات را حل کرد، کشور را به جلو برد و جوان‌ها بتوانند در سرنوشت خود نقش داشته باشند، نیاز است این جوانان حضور و مشارکت بالایی پای صندوق‌های رای داشته و به اصلح رای دهند.
انتهای پیام/۱۲۷ /۳