استاندار خراسان جنوبی:

برای مقابله با جنگ‌های روانی و اقتصادی باید بسیجی‌وار عمل کرد

ملانوری گفت: امروز برای مقابله با جنگ‌های روانی و اقتصادی و رسیدن به توسعه پایدار ، لازم است همه در کنار هم باشیم و بسیجی وار عمل کنیم.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی حمید ملانوری استاندار خراسان‌جنوبی عصر روز گذشته در نشست هم اندیشی جمعی از بسیجیان استان اظهار کرد: بسیج، نهادی مقدس و از برکات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی است که به دست مبتکر معمار انقلاب شکل گرفت و به قشر و گروه خاصی هم اختصاص ندارد.
وی افزود: هدف از این که امام خمینی(ره) انقلاب کردند این بود که نظام و حکومتی اسلامی در کشور حاکم شود و در سایه آن مردم غزتمندانه زندگی کنند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در باور حضرت امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی محدود به ایران نبود بلکه باید به دنیا صادر شود تا زمینه ظهور حضرت حجت (عج) فراهم شود.
ملانوری انقلاب اسلامی را هدیه‌ای به نسل امروز عنوان کرد که در سایه آن برکات و نعمت های فراوانی حاصل شده است.
وی با اشاره به این‌که یکی از این برکات بسیج این است که به همه مسلمانان و مستضعفان جهان هدیه شده،گفت: یکی از اهداف بسیج، ایجاد تفکر و گفتمانی برای رسیدن به آرمان‌های الهی و انسانی بود تا به عنوان یک الگوی رفتاری به همه دنیا صادر شود.
استاندار خراسان‌جنوبی بسیج را یک فرهنگ خواند و اظهار کرد: حرکات و تفکرات بسیجی در جامعه نهادینه شده و می‌توان از بسیجی بودن به عنوان یکی از شاخصه‌های فرهنگ عمومی یاد کرد.
ملانوری اظهار کرد: تا زمانی که این فرهنگ بسیجی در جامعه وجود دارد و همه با همین انگیزه تلاش می‌کنند، از تهدیدات دشمن هیچ واهمه‌ای نداریم.
وی یادآوری کرد: حاج قاسم سلیمانی با همین تفکر و با همین روحیه بسیجی و جهادی، حاج قاسم شد، به گونه‌ای که امروزه منش، رفتار و کردار او تبدیل به مکتب شده و مکتب او به عنوان یک نیروی مقاومت در جهان جاری و ساری شده است.
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اقدامات بسیج از بدو انقلاب تاکنون گفت: طی این سال ها بسیج با حضور در دوران دفاع مقدس، بحران‌ها و مسایل امنیتی، اقتصادی، نظامی و …خدمات بشردوستانه فراوانی ارائه کرده که بی‌نظیر است.
ملانوری با تأکید بر این‌که در حال حاضر هم با دو جنگ روانی و اقتصادی مواجهیم، تصریح کرد: از یک طرف دشمنان با استفاده از ظرفیت رسانه‌های خاص فرهنگ ما را نشانه گرفته‌اند و از طرفی در تلاش هستند تا اقتصاد ما را فلج کنند و با سوء استفاده از این شرایط، مردم را به نظام بدبین نمایند.
وی عنوان کرد: در این جنگ نرم ، دشمن خیلی آرام وارد کشور، خانه و جمع ما می‌شود و ضربه خود را می‌زند و ما زمانی متوجه این موضوع می‌شویم که آسیب جدی دیده‌ایم.
استاندار خراسان‌جنوبی تأکید کرد: امروز برای مقابله با جنگ‌های روانی و اقتصادی و رسیدن به توسعه پایدار ، لازم است همه در کنار هم باشیم و بسیجی وار عمل کنیم.
ملانوری افزود: اگر برای هر کدام‌مان موقعیت و مسئولیتی پیش می‌آید و می‌توانیم تأثیرگذار باشیم باید بدانیم این مسئولیت، میراثی برگرفته از مکتب حاج قاسم، انقلاب و مردم است که اگر انقلاب نمی‌شد هیچ کدام مان در جایگاهی که هستیم، نبودیم.
وی متذکر شد: شکرانه این نعمت و امانتی که به ما رسیده، خدمت بی منت به مردم است.
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به این که خود را شهروند خراسان جنوبی می دانم، خاطرنشان کرد: به پاس این مسئولیتی که به امانت گرفته‌ام، تمام توان فکری، تجربی، روابط در سطح ملی و استانی را بکار می‌گیرم تا به مردم استان خدمت کنم.
ملانوری تأکید کرد: قصد بنده، خدمت است و برای رسیدن به این هدف از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهم کرد.
وی گفت: علیرغم همه تلاش‌هایی که تا به امروز صورت گرفته و قابل تقدیر می‌باشد، اما از ظرفیت‌های استان به آن اندازه که هست، استفاده نشده و هنوز جای کار برای بهره‌برداری از این استعدادها وجود دارد.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: تلاش ما بر این است که با بهره‌مندی از توان جوانان، بانوان، فرهنگیان، اساتید دانشگاه، صاحب نظران، اقشار و گروه های مختلف برای برخورداری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های استان استفاده کنیم.
ملانوری تأکید کرد: برای این‌که به این هدف برسیم و توسعه استان را شاهد باشیم همه باید در کنار هم با تدبیر و تلاش به یک سمت حرکت کنیم تا توسعه رقم بخورد.
وی در ادامه از طرح شهید حاج قاسم سلیمانی یا همان طرح محله محور مبارزه با بیماری کرونا گفت و از تلاش‌های بسیجیان در تحقق این طرح تقدیر کرد.
انتهای پیام/۱۲۷