یادداشت خبرنگار؛

برای پدر

خبرنگار خاورستان در یادداشتی نوشت؛پدرم دستان پینه بسته و چاک چاکت که نتیجه تلاش و زحمات شبانه روزیت برای به دست آوردن روزی حلال برای فرزندانت بود همیشه سند افتخاری است که بر پیشانی همه فرزندانت حک شده است

به گزارش خاورستان ،فرخی در یادداشتی نوشت؛آن چه هیچ گاه در این سال هایی که ندارمت از جلوی دوربین چشمانم محو نمی شود و همیشه فیلمش مقابل دیدگانم به نمایش در می آید و ناخودآگاه با دیدن این فیلم دانه های مروارید از گوشه های چشمانم بر زمین هموار گونه هایم می لغزد دست های پینه بسته و چاک چاک پدر آن هم با هیکل تنومند، سینه ستبرش و قد چو سرو پدر است.

پدرم سال هاست که ندارمت و به اندازه ثانیه ثانیه این عمر که بیش از سی اندی سال می شود گوشه دلم انباشته از دلتنگی، بی پناهی، نشستن گرد یتیمی و در یک جمله بی پدری ست.

آن چه همیشه ایام از بار این سنگینی کاسته، این است که چون بزرگ مرد بوده ای آن هم در همه امور چه دنیوی و اخروی همه فرزندانت به داشتن پدری چون تو افتخار می کنند و همیشه سرشان بالاست که فرزندان پدری چون تو هستند. هرچند شاید که نه به طور حتم رهروان خوبی برای تو نبوده ایم پدر اما همین همیشه با افتخار می گوییم فرزند فلانی هستیم آن ها هم آن چه از تو به یاد دارند همش خوبی، بزرگی، دلیر مردی، هئیتی بودن، لوتی و…. است ما هم همیشه سرفرازیم و همیشه بر سکوی افتخارات تو تکیه می زنیم.

پدرم دستان پینه بسته و چاک چاکت که نتیجه تلاش و زحمات شبانه روزیت برای به دست آوردن روزی حلال برای فرزندانت بود همیشه سند افتخاری است که بر پیشانی همه فرزندانت حک شده است و همه به این سند افتخار که نتیجه تلاش و کوشش های بسیاریست برای انجام کارهای کشاورزی، دامداری، قالی بافی و… بود برای همیشه در موزه خاطرات فرزندانت جا خوش کرده است.

خوش به حال همه آن هایی که به مفتخر به داشتن تاج پادشاهی پدر بر سرشان هستند قدر این درو گوهرهای گران بهای زندگی را بدانید و همیشه و در همه حال دست بوسشان باشید چرا که اگر چهره در نقاب خاک کشند باید دلخوش به قاب عکسی باشید که بر دیوار خانه نصب شده و هر زمان که فرصت دست داد بر سر مزارشان رفته و فاتحه ای نثار آن ها کنید همین بس.

خدایا هیچ گاه عمود خانه ای با چهره در نقاب خاک کشیدن پدری به پایین کشیده نشود و گرد یتمی بر چهره هیچ فرزندی ننشیند، الهی آمین.