رئیس هیئت نابینایان کم بینایان خراسان جنوبی خبر داد:

برتری روشندلان در رقابت پله نوردی کشوری

صالحه غلامی مقدم گفت: ورزشکاران هیئت نابینایان و کم بینایان خراسان جنوبی در رقابت های پله نوردی کشوری که به صورت مجازی بود با کسب مدال های رنگارنگ در کمیته روستا و همگانی با اعلام فدراسیون در بخش کمیته روستا برتر شدند.

رئیس هیئت ورزشی نابینایان و کم بینایان خراسان جنوبی به خبرنگار خاورستان گفت:مسابقات پله نوردی به مناسبت جام رمضان توسط کمیته همگانی و روستایی فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان به صورت مجازی برگزار شد که به تازگی با اعلام رسمی فدراسیون در بخش کمیته روستا خراسان جنوبی استان برتر شد.
غلامی مقدم با اشاره به حضور ۹۷ ورزشکار از استان های مختلف در این رقابت ها افزود : بیش از ۲۰ نفر از ورزشکاران خراسان جنوبی شرکت کردند و در بخش کمیته روستایی و همگانی به ترتیب ۷ و ۶ مقام را از آن خود کردند.
رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان خراسان جنوبی با تاکید بر این که این هیئت برای دومین بار در رویدادهای مجازی و کشوری هیئت استان مقام برتر کشوری را از آن خود کرده است افزود: این دوره از مسابقات با هدف فرهنگ سازی و نشان دادن توانمندی های نابینایان و کم بینایان برگزار به صورت انفرادی در رده سنی بالای ۲۰ سال و زیر ۲۰ سال در کلاس های ۱۲،۱۱و ۱۳ و در دو گروه آقایان و بانوان برگزار شد .
به گفته غلامی مقدم در کمیته روستا در رده سنی زیر ۲۰ سال کلاس B11 محمد رضا رمضانی از روستاي درج بیشه بیرجند با رکورد ۴۵ پله مقام اول، یاسین غلامی از روستاي درج بیشه بیرجند با رکورد ۴۲ پله مقام دوم و در رده سنی زیر ۲۰ سال کلاس B12 و B13
پوریا علی شاهی و ابوالفضل تقوي روستاي درج بیشه بیرجند با رکورد ۴۵ پله اول شدند و امیرحسین رمضانی از روستاي دهنو بیرجند با رکورد ۳۵ پله دوم شد.
غلامی مقدم ادامه داد: در بخش بانوان رده سنی زیر ۲۰ سال کلاس B11 سحر دادي از روستاي دستگرد بیرجند با رکورد ۲۷ پله و در رده سنی زیر ۲۰ سال کلاس B12 و B13 نازنین زهرا صفري از روستاي بیرجند با رکورد ۴۵ پله اول شد و در رده سنی بالاي۲۰ سال کلاس B12 و B13 اکرم محمدي از روستاي تقاب بیرجند با رکورد ۵۴ پله دوم شد.
به گفته وی در پله همگانی این رقابت در بخش بانوان در رده سنی زیر ۲۰ سال کلاس B11 یاسمین بی خویش با رکورد ۳۴ پله و ریحانه مطهري با رکورد ۸۵ پله دوم در رده سنی زیر ۲۰ سال کلاس B12 و B13 شدند ومریم مالداري با رکورد ۸۴ پله در جایگاه سوم ایستاد.
وی افزود: در رده سنی بالا ۲۰ سال کلاس B12 و B13 سکینه کاووسی با رکورد ۸۴ پله در جایگاه سوم ایستادند.
وی افزود: اولین شرکت کننده با ۷ سال سن و کلاس پزشکی B11 و کـوچکترین شـرکت کننده در بخش آقایان علی رمضانی از اوجان با ۳۰ پله بوده است‌.