امام جمعه سربیشه:

برجام تنها تمسخر ملت و مسوولین است/ برخی‌ها کاسبان برجام شده اند/ اگر دولت به همین روال ادامه دهد مردم آنها را کنار خواهند زد

امام جمعه سربیشه گفت: دولت اگر بخواهد به این روند و روال ادامه دهد قطعا مردم جور دیگری در آینده تصمیم خواهند گرفت و مسوولانی که به نحوی خوش بین به آمریکایی ها باشند کنار خواهند گذاشت.

حجت الاسلام و المسلمین سنجری، امام جمعه سربیشه در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: یکی از مطالبی که توسط دولتمردان در پسابرجام مطرح بود این بود که دارایی های بلوکه شده ایران آزاد شود و در داخل کشور هزینه شود اما با کارشکنی آمریکایی ها این دارایی‌ها مورد دستبرد قرار گرفت.
وی با بیان اینکه این گونه کارشکنی ها از آمریکایی ها که دد منش اند بعید نبود، گفت: دوستی با آمریکایی ها مانند دوستی گرگ و میش است.
امام جمعه سربیشه خاطرنشان کرد: خیلی از دولتمردان ما احساس کردند که اگر مذاکره کنند به نفع ملت خواهد بود اما اگر این طور از نتایج برجام عاید شود برای ما نتایجی جز ضرر ندارد.
دزدی آمریکایی ها نشان از بی اعتمادی در مذاکرات است
وی افزود: علی رغم اینکه بحث هسته ای ما ضربه دید روز به روز شاهد بی اعتمادی به آمریکا هستیم و دزدی آشکار آمریکایی ها از دو میلیارد دلار دارایی های ایران و ضربه های مالی که به وسیله مذاکرات اتفاق افتاد نمونه این بی اعتمادی ها است.
چرا وزیرخارجه ما برای مذاکره دست از پا نمی شناسد
امام جمعه سربیشه متذکرشد: ما کشوری که تا چند وقت پیش در سالن های سازمان ملل حاضر نبودیم با مسئولین این سازمان دست بدهیم حالا چه شده است که وزیرخارجه ما سراز پا نمی شناسد و مذاکرات پنهانی پشت درهای بسته با وزیرخارجه آمریکا انجام می دهد؟
اقدامات وزیرخارجه با آرمان های انقلاب فاصله دارد
حجت الاسلام سنجری افزود: این اقدامات وزیر امور خارجه با آرمان ها و اهداف انقلاب ما منافات دارد چراکه در حضور وزیر امور خارجه ما، با کمال وقاحت به دارایی های ایران دستبرد زده می شود و اقدامات جدی از سوی ایشان صورت نمی گیرد.
هر زمانی که احساس نیاز به دیگران کردیم ضرر کردیم
وی بیان کرد: ما هر زمانی که احساس کردیم که دیگرانی باید برای ما کار انجام دهند ضرر کردیم و نباید فراموش کنیم شعار انقلاب ما استقلال، آزادی و بعد جمهوری اسلامی است.
امام جمعه سربیشه با تصریح اینکه خوشبینی های اخیر دولتمردان ما شاید از یک طرف نشان از رافت و مهربانی ما داشته باشد اما همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند “دنیا دست آمریکا نیست” دولتمردان ما فکر می کنند دنیا یعنی آمریکا و رابطه با این کشور رابطه با جهان است و آمریکا خیلی بزرگ شده است.
حجت الاسلام سنجری گفت: ما گروه ۵+۱ داریم و چرا پنج عضو این گروه را رها کرده و دل به آمریکا داده ایم.
وی افزود: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا علنا بیان می کند که ما اجازه تعامل در مسائل مالی و بانکی آمریکا را به ایران نخواهیم داد و زمانی که آنها علنا بیان می کنند چه نیازی به خوشبینی ما است؟
در برجام دولت و مجلس کم کاری کردند
امام جمعه سربیشه با تصریح اینکه در خصوص برجام هم دولت و هم مجلس کم کاری می کند، گفت: باید کمیسیون برجام تشکیل جلسه بدهد و بندهایی که ذیل برجام در مصوبه مجلس و نامه رهبری است مورد بررسی قرار دهد.
برجام تنها تمسخر ملت و مسوولین است
حجت الاسلام سنجری با تاکید بر اینکه باید تعاملات برجام را لغو کنند، افزود: برجام مسخره بازی‌هایی است که آمریکا درست کرده و ملت و مسوولین ما را به تمسخر گرفتند.
اگر دولت به همین روال ادامه دهد مردم آنها را کنار خواهند زد
وی متذکرشد: دولت اگر بخواهد به این روند و روال ادامه دهد قطعا مردم جور دیگری در آینده تصمیم خواهند گرفت و مسوولانی که به نحوی خوش بین به آمریکایی ها باشند کنار خواهند گذاشت.
خوشبینی به آمریکا دردی دوا نمی کند
امام جمعه با بیان اینکه خوشبینی در سال “اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” باید به دست رنج مردم، کارگاه های اشتغال و تولیدکنندگان ما باشد، تصریح کرد: خوشبینی به آمریکایی ها هیچ دردی را دوا نمی‌کند.
افرادی که مسافت ها برای لبخند به کری طی میکنند افغانستان را عبرت خود قرار دهند
حجت الاسلام سنجری بیان کرد: ای کاش افرادی که مسافت های طولانی را تا آمریکا می روند تا لبخندی به کری و امثال کری بزنند می آمدند در کشور همسایه ما افغانستان و کشورهایی که مدت ها است تحت سلطه مستقیم آمریکایی ها هستند نگاهی می کردند و ثمره خوشبینی و لبخند به آمریکا را می دیدند؛ ای کاش این اتافق بیافتد و ای کاش این اتفاق می افتاد.
منافع برخی ها در بزک کردن چهره آمریکا است/ برخی کاسبان برجام اند
وی با اشاره به اینکه منافع برخی ها در بزک کردن چهره آمریکا است، گفت: برخی کاسبان برجام اند و از این نان می خورند همان طوری که رئیس جمهور گفت از جیب مردم مایه نگذاریم و شعار ندهیم برخی از بزرگوارانی که می خواهند دولت آمریکا را بزک کنند می گوییم از جیب مردم شعار و هزینه ندهید.
وی ادامه داد: اگر این افراد اشتغال را در کشور حل نکنند و اقتصاد مقاومتی در اقدام و عملیاتی نکنند مردم دست آنها را کوتاه خواهند کرد.
انتهای پیام/ ۵