مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد

برخورداری یک‌هزار و ۵۰۰ کلاس درس خراسان‌جنوبی از سیستم گرمایشی استاندارد

واقعی گفت: اعتبارات موجود برای گازرسانی به 889 کلاس درس در نظر گرفته شده بود اما با تلاش مضاعف به یک‌هزار و 500 کلاس درس از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی صبح امروز در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، با اشاره به این‌که عزت و سربلندی کشور در سایه آموزش و پرورش پویا رقم می‌خورد، اظهار کرد: برای داشتن مجموعه‌ پویا باید از نظرات نخبگان استفاده کرد.
وی با اشاره به اجرا شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: جامعه بانشاط با مشارکت همه فعالان و دغدغه‌مندان در حوزه آموزش و پرورش و تربیت نسل آتی محقق می‌شود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به آغاز هفته شوراهای مدارس، اظهار‌ کرد: در سال جاری شعار هفته شوراها “نگاه ملی، تحول منطقه‌ای در آموزش” است که امیدواریم همچنان شوراها به نقش تأثیرگذار خود ادامه دهند.
واقعی با بیان این‌که در بحث گرمایش مدارس با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است، ادامه داد: اعتبارات در این حوزه برای ۸۸۹ کلاس درس پیش‌بینی شده بود اما با فعالیت مضاعف یک‌هزار و ۵۰۰ کلاس درس از سیستم گرمایشی استاندار برخوردار شده است.
وی افزود: این آمادگی را داریم که اگر آموزشگاهی دارای علمک گاز شد، در سریع‌ترین زمان ممکن سیستم گازرسانی به آن نیز تکمیل شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که در سال‌های گذشته محتوای مراکز پیش دبستانی بهزیستی و آموزش و پرورش متفاوت بود، گفت: یکی از اقدامات بسیار مطلوب تهیه محتوای آموزشی مشترک برای پیش دبستانی‌ها است چرا که مسئله آموزش کودکان قبل از دوره دبستان بسیار مهم تلقی می‌شود.
واقعی بیان‌کرد: تقاضای تأمین اعتبار از استانداری جهت تجلیل از شوراهای فعال و برتر در حوزه آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی و همچنین تجلیل از یک مدرسه هیأت امنایی نمونه را داریم که در تشویق این مجموعه‌ها بسیار تأثیرگذار است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: زمانی که طرح ساختمان جدید اداره کل آموزش و پرورش ریخته شده چارت سازمانی ۱۸۵ نفر بود اما در حال حاضر به حدود ۲۳۰ نفر رسیده است که در صورت اختصاص زمین کنار این ساختمان مشکل تا حدی رفع خواهد شد.
وی افزود: ۱۵ درصد فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان عضو هستند و ماهیانه مبلغی بیش از ۸۰۰ میلیون تومان به این صندوق واریز می‌شود و در کارگروه این صندوق تصمیم گرفته شد تا شرکت فرایند نوین استحکام در ساخت مسکن سرمایه‌گذاری کند.
انتهای پیام/ ۱۳۲