رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی:

برخورد اتوبوس با کامیون یک کشته و ۶ مجروح بر جای گذاشت

رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی گفت: بامداد امروز بر اثر برخورد اتوبوس حامل کاروان زیارتی امام رضا (ع) با کامیون در کیلومتر 150 محور"طبس- یزد" راننده اتوبوس جان باخت و 6 نفر از مسافران مجروح و روانه بیمارستان شدند.

به گزارش خاورستان، علیرضا رضایی رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی گفت: برخورد اتوبوس حامل کاروان زیارتی امام رضا(ع) با کامیون در کیلومتر ۱۵۰ محور”طبس- یزد” خبر داد.
وی افزود: ساعت ۲ و ۲۰ دقیقه بامداد امروز با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع تصادف در کیلومتر ۱۵۰ محور”طبس- یزد” بلافاصله نیروهای امدادی و کارشناسان پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند اتوبوس حامل کاروان زیارتی امام رضا (ع) حامل ۴۴ مسافر که از مشهد مقدس عازم یزد بوده در کیلومتر ۱۵۰ محور”طبس- یزد” با عقب یک کامیون برخورد کرده که در این حادثه راننده اتوبوس در دم جان باخت و ۶ نفر از مسافران اتوبوس مجروح و به بیمارستان اعزام شدند.
رضائی با بیان این که کارشناسان پلیس‌راه علت حادثه را عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی از جانب راننده اتوبوس اعلام کرده‌اند، افزود: حال ۵ نفر از مصدومان حادثه رضایت بخش اعلام شده است و یکی از مصدومان که دچار قطع شدگی پا شده در حال طی مراحل درمان است.
وی توصیه کرد: رانندگان کاروان زیارتی با توجه به این که بایستی مسافت زیادی را برای به مقصد رساندن مسافران طی کنند و فرصت آنان محدود است برخی از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را نادیده می‌گیرند و باعث رقم خوردن حوادثی دردناک می‌شوند که از مسئولان کاروان‌ها تقاضا داریم با توصیه رانندگان به رعایت قوانین از بروز حوادث برای زائران و مسافران پیشگیری کنند.
گفتنی است آماری که برخی از سایت‌ها و خبرگزاری از مصدومان ارائه داده‌اند مربوط به افرادی است که به بیمارستان منتقل شده اند و مصدومیتی نداشته و یا مصدومیت آن‌ها سطحی بوده است که ترخیص شده‌اند.
اسامی مصدومان این حادثه شش نفر اعلام شده که کاظم زارعین فرزند رضا، مژگان ابویی فرزند بمانعلی، ابوالفضل اکبری فرزند مصطفی، مرتضی زارعین فرزند کاظم، امیر مرادیان فرزند احمد، زهرا وکیلی فرد فرزند محمد از جمله مصدومان هستند.
انتهای پیام/۱۲۷