برخورد قاطع سازمان تبلیغات با هیأت متخلف؛ تکرار کنند تعطیل می‌کنیم/ مردم تخلفات را اطلاع دهند

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص تخلف صورت گرفته در هیأت زوارالبقیع تهران که بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به عزاداری پرداختند، گفت: به این هیأت تذکرات لازم داده شد و در صورت تکرار، هیأت تعطیل خواهد شد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی، معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص برگزاری عزاداری شب اول محرم اظهار داشت: مجالس عزاداری از شب گذشته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شد و الحمدلله در بسیاری از هیأت‌ها شاهد رعایت کامل دستورالعمل‌ها هستیم و متاسفانه در برخی از هیأت‌ها کم‌کاری‌های صورت گرفت که تذکرات لازم ارائه شد.
وی در خصوص تخلفات صورت گرفته در هیأت زوارالبقیع تهران که بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به عزاداری پرداختند، گفت: به این هیأت تذکرات لازم ارائه شد و کمیته انتظامی ستاد ملی کرونا که شامل نهادهای امنیتی و انتظامی و ناظران بهداشتی است، پیگیر موضوع هستند و به دلیل نوع رفتارها و تعمد موجود برای عدم رعایت دستورالعمل‌ها برخورد جدی با این هیأت صورت خواهد گرفت. اگر هم این رفتار، تداوم داشته باشد، قطعا هیأت را تعطیل خواهیم کرد.
عزت‌زمانی افزود: مردم می‌توانند در طول برگزاری عزاداری ماه محرم و صفر در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موارد را از طریق سامانه بیرق از اینجا و یا ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۴۶۱۵ تخلفات هیأت‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را اطلاع‌رسانی کنند.
منبع: فارس
انتهای پیام/