امام جمعه موقت بیرجند:

برخی خنده‌ها در شأن نظام اسلامی نیست/ دفاع‌مقدس الگوی مجاهدان

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که برخی خنده‌ها و رفتارها در شأن نظام اسلامی نیست گفت: کشورهای عربی مانند گاو شیرده برای آمریکا هستند یعنی اگر کسی در مذاکره بخواهد مانند عربستان عمل کند و نظام اسلامی را به سمت گاو شیرده ببرد، در شأن نظام اسلامی نیست و هیچ‌کس در نظام اسلامی چنین اجازه‌ای نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های امروز نمازجمعه بیرجند با اشاره به ۶ مهر سالروز انتفاضه ملت فلسطین است گفت: امروز وضعیت و فرصت خاصی برای جبهه مقاومت فراهم شده است.
وی با اشاره به سفر مسئولان به مقر سازمان ملل متحد در آمریکا اظهار کرد: مهم است مسئولان چه نوع رفتاری داشته باشند. خنده، اشک، عمل و حتی بالابردن دست ما، پیامی دارد.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: مسئولان زمانی که به عنوان سفیر نظام اسلامی در هر جا قرار می‌گیرند، خنده آن‌ها باید امید به مستضعفان و جبهه مقاومت بدهد اما خنده یا نوع گفتمانی که باعث شود انسان نگران شود تا جایی که عده‌ای منتطر باشند رئیس جمهور ایران با ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار کند، در شأن نظام اسلامی نیست.
حجت‌الاسلام نوفرستی با بیان این‌که نوع گفتمان و برخورد ما مهم است افزود: سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل خوب بود اما برخی رفتارها و لبخندها دل‌ها را خالی می‌کند و این در شأن نظام اسلامی نیست.
وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در درس خارج فقه فرمودند جمهوری اسلامی جمهوری عزّت است.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: کشورهای عربی مانند گاو شیرده برای آمریکا هستند یعنی اگر کسی در مذاکره بخواهد مانند عربستان عمل کند و نظام اسلامی را به سمت گاو شیرده ببرد، در شأن نظام اسلامی نیست و هیچ‌کس در نظام اسلامی چنین اجازه‌ای نمی‌دهد.
حجت‌الاسلام نوفرستی تأکید کرد: راهبرد معین از سوی نظام که نائب امام زمان(عج) ترسیم می‌کنند، راهبرد مقاومت فعال در صحنه‌های مختلف است.
وی اظهار کرد: هرگز راهبرد سازش و تسلیم که کشور را وابسته می‌کند در شأن مسئولان و نظام اسلامی نیست.
در برابر دشمن باید جهاد کرد
امام جمعه موقت بیرجند گفت: ما دشمن بیرونی داریم که اسلام را قبول ندارد و برای مقابله با نظام از هر چه در توان دارد استفاده می‌کند. ممکن است کسی داخل کشور زندگی کند و اصل نظام را قبول ندارد و برای مقابله با نظام اسلامی کار می‌کند که این نیز دشمن بیرونی است.
حجت‌الاسلام نوفرستی افزود: اسلام برای مقابله با دشمن بیرونی جهاد را قرار داده است. جهاد یعنی کار و تلاش شبانه‌روزی در مقابل دشمن.
وی اظهار کرد: در مقابل کفار و دشمنان بیرونی آن‌هایی که در سطح بین‌الملل یا درون نظام برای مقابله با نظام اسلامی کار می‌کنند، باید جهاد کرد.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: گاهی درون جامعه اسلامی چالش‌هایی مانند دنیاگرایی بوجود می‌آید.
دفاع‌مقدس؛ الگوی مجاهدان
حجت‌الاسلام نوفرستی افزود: در دوران دفاع مقدس اگرچه دشمنان می‌خواستند نظام ما را ساقط کنند اما دفاع مقدس مایه عزّت شد.
وی تصریح کرد: دفاع مقدس امروز به جبهه مقاومت و الگو برای مجاهدان تبدیل شده است.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: بعد از دفاع مقدس تهدید دشمن درونی وجود دارد که خطرناک‌تر از دشمن بیرونی است.
حجت‌الاسلام نوفرستی افزود: مسابقه در ثروت‌اندوزی جامعه اسلامی را تهدید می‌کند.
وی اضافه کرد: کار به جایی می‌رسد که دشمنان بیرونی و درونی نظام اسلامی را با چالش جدی مواجه می‌کنند.
امام حسین علیه‌السلام برای جلوگیری از انحراف بزرگ در دین اسلام قیام کردند
امام جمعه موقت بیرجند گفت: در گذشته کار به جایی رسیده بود که یک شراب‌خوار در رأس حکومت قرار گرفته بود و می‌خواست ریشه دین را بزند که امام حسین علیه‌السلام برای جلوگیری از انحراف بزرگ در دین اسلام قیام کردند.
حجت‌الاسلام نوفرستی افزود: امام حسین علیه‌السلام در کربلا تمام آن‌چه داشتند به میدان بردند و فرمودند هل من ناصر ینصرنی.
اربعین؛ معجزه‌ای بزرگ که به اندازه انقلاب اسلامی ارزش دارد
وی اظهار کرد: از نتایج و سرمایه‌های دوران دفاع مقدس، اربعین است که معجزه‌ای بزرگ که به اندازه انقلاب اسلامی ارزش دارد و حاصل مجاهدت رزمندگان و اخلاص شهدا است.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: این‌که موکب‌داران عراقی در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی رهنمود بگیرند، سرمایه بزرگی است.
حجت‌الاسلام نوفرستی افزود: بیش از ۲۵ میلیون زائر امام حسین علیه‌السلام در همه جا مورد احترام قرار می‌گیرند که از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است.
وی اظهار کرد: به عنوان زائر یا موکب‌دار، سفیران نظام اسلامی هستیم و اولین مسئله اخلاق اسلامی است.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: آن‌چه در توان دارید برای زائران امام حسین علیه‌السلام قرار دارید.
حجت‌الاسلام نوفرستی افزود:۵ مهر سال ۱۳۶۰ عملیات بزرگ ثامن‌الائمه انجام شد که به دفاع مقدس عظمت دارد.
وی اظهار کرد: ۷ مهر سال ۱۳۶۰ روز شهادت شهید هاشمی‌نژاد و همچنین روز آتش‌نشانی و ایمنی است.
انتهای پیام/۴
خبرنگار: مجتبی فلاحی