یک نماینده مجلس:

برخی در داخل بازیگر کارگردانان ضد انقلاب هستند/ برخورد دستگاه قضا با ترویج کنندگان دروغ و شایعه ضروری است/ وقتی می گوییم قوه قضائیه بررسی کند یعنی این که این مسئله مشکوک است

قلی الله قلی زاده به ضرورت ورود دستگاه قضا و برخورد با دروغ پراکنان در موضوع دروغ دختر آبی اشاره کرد و گفت: در این قضیه انتظار می رود قوه قضائیه با دقت این سناریوی ساختگی را بررسی و با کسانی که عمداً برای نظام و کشور مشکل ایجاد کردند، به صورت جدی برخورد کند.

به گزارش خاورستان، قلی الله قلی زاده نماینده مردم کلیبر در گفت‌وگویی به دروغ پراکنی ها و شایعه سازی های برخی از نمایندگان مجلس در موضوع خودسوزی سحر خدایاری اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه خیلی از مسئولین ما چه مسئولین کشور، سیاسیون و رسانه ها در برخی از مواقع به صورت خواسته یا ناخواسته عامل رسانه های بیگانه و ضد انقلاب شده اند.
وی با بیان این که دشمنان انقلاب همواره با سوء استفاده از چنین مسائلی به دنبال فریب افکار عمومی هستند، تصریح کرد: برخی ها در داخل با کارگردانی و تدابیر ضدانقلاب و معاندین، در جهت تحقق اهداف دشمن ایفای نقش می کنند.
این نماینده مجلس ورود دستگاه قضا به برخورد با ترویج کنندگان این شایعه و دروغ پراکنی در فضای مجازی را امری ضروری و لازم دانست و افزود: انتظار می رود قوه قضائیه با دقت این سناریوی ساختگی را بررسی و با کسانی که عمداً برای نظام و کشور مشکل ایجاد کردند، به صورت جدی برخورد کند.
قلی زاده با تاکید بر این که باید سعی کنیم عامل مهاجمین در داخل کشور نباشیم، بیان داشت: انصاف نیست در شرایط و برهه حساس کشور که همه هجمه ها روی انقلاب اسلامی است، برخی در داخل عامل مهاجمین باشند؛ قطعاً توقع همه مردم این است که قوه قضائیه بعد از بررسی و شناسایی افرادی که عمداً موضوع دروغ سحر را منتشر کردند، با عاملان این دروغ پراکنی و شایعه سازی برخورد جدی شود تا بعد از این شاهد این گونه حرکت ها و تن دادن به بازیگری کارگردانان بیگانه و ضد نظام نباشیم.
وی با تاکید بر این که دستگاه قضا باید با برخورد با التهاب آفرینان ملاحظه هیچ جریانی را نکند و تبعیضی قائل نشود، اذعان داشت: قوه قضائیه وظیفه دارد این مسئله را به دقت بررسی و رصدهای لازم را صورت دهد تا با هر کس که عمداً این کار را کرده است، فارق از این که این شخص کیست برخورد کند.
نماینده مردم کلیبر با تاکید بر این که این نوع حوادث منشأ خارجی دارند و مشکوک به نظر می رسد گفت: وقتی می گوییم قوه قضائیه بررسی کند یعنی این که این مسئله مشکوک است، اگر مشکوک نباشد دیگر نیازی به بررسی ندارد؛ این که می گوییم باید این مسئله بررسی و با معاندین برخورد شود معنایش این است که شاید خیلی از مردم ندانسته عامل این کار شدند طبیعی است مجازات کسی که عامداً عامل فعلی باشد با کسی که ندانسته مرتکب آن باشد فرق دارد.
قلی زاده در پایان به لزوم ورود نهادهایی چون شورای عالی امنیت ملی و وزارت اطلاعات در کنار قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: دستگاه قضا به تنهایی نمی تواند با بازجویی و پرسش به برخی از جزئیات دسترسی پیدا کند لذا هم وزارت اطلاعات و هم دستگاه های نظارتی دیگر حتما باید با قوه قضائیه همکاری کنند تا برای همیشه ریشه این قضیه خشکانده شود تا بیش از این شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
انتهای پیام/۴