وزیر کشور:

برخی می خواهند دشمن را تطهیر و دوست جلوه دهند

وحیدی با بیان اینکه برخی افراد در داخل ایران می خواهند دشمن را تطهیر و دوست جلوه دهند، گفت: اگر جامعه ما امروز تاب آوری بالایی دارد و پنجه در پنجه قدرت های دنیا افکنده چون از مکتب شهدا درس می گیرد.

به گزارش خاورستان،«احمد وحیدی» شب گذشته در یادواره سرلشکر شهید حاج محمدناصر ناصری و مجاهدان بدون مرز استان خراسان جنوبی اظهار کرد: باید معرفت خود نسبت به شهدا افزون کنیم و به آنان مستمسک شویم تا بتوانیم راه نورانی آنان را طی کنیم.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه شهدا زنده و در ملکوت حاضر هستند، گفت: شهید در دامنه فضل خداوند قرار گرفته است و از مرحله مرگ گذشتند و حیات پیوسته دارند.

وی بیان اینکه امروز بشارت شهدا به ما می رسد گوش شنوا می خواهد که بشنویم، افزود: شهید حیات بخش است و جامعه ما سرزنده است چون در آن یاد شهیداست.

وحیدی با اشاره به اینکه جامعه نیاز به حیات دارد و آن را از شهید می گیرد، گفت: خط شهادت یک نقطه نیست بلکه یک جریان و‌ تاریخ است و‌ ما مفتخریم که در  مسیر این تاریخ باشکوه که از کربلا شروع می شود قرار گرفتیم که انسان ساز است.

وی ادامه داد: اگر جامعه ما امروز تاب آوری بالایی دارد و پنجه در پنجه قدرت های دنیا افکنده چون از مکتب شهدا درس می گیرد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه شهادت راه تعالی انسان است، تصریح کرد: شهدای که امروز مراسم یادواره برای آنان برگزار شده فضیلت شهادت و مهاجرت در راه خدا را دارند.

وحیدی با بیان اینکه سرلشکر شهید محمدناصر ناصری ویژگی های ممتازی داشت که با همه وجودش در خدمت ملت افغانستان بود، عنوان کرد: این شهید بسیار دغدغه مشکلات مردم افغانستان را داشت و برای حل اختلافات جریانات مجاهد این کشور نقش میانجی گرانه و‌ مصلحانه ای را ایفا می کرد.

وی با اشاره به نقش شهید ناصری در انسجام مجاهدان افغانستانی، گفت: اگر شهید به عافیت فکر می کرد می توانست در افغانستان نماند اما با شجاعت تا آخرین لحظه در کنار ملت افغانستان ماند.

وزیر کشور به تجاوز  امریکا به افغانستان اشاره و‌ تصریح کرد: امریکا تلاش کرد تا ضدیتی که مردم افغانستان با جریان استکبار داشتند را با جنگ نرم از بین ببرند تا این کشور را غارت کنند.

وحیدی با بیان اینکه برخی افراد در داخل ایران می خواهند دشمن را تطهیر و دوست جلوه دهند، افزود: خداوند می فرماید شیطان دشمن شماست پس او را دشمن بدانید.

وی با بیان اینکه شهدا و رزمندگان بدون مرز در دفاع از ملت های مسلمان و‌ مظلومان مرز نمی شناسند، بیان کرد: پیام شهید ناصری ها و شهدا به ما این است که دشمن را دشمن بگیرید و با او مسامحه نکنید و برای مقابله با دشمن از همه ظرفیت ها بهره بگیرید.

وزیر کشور در پایان گفت: دشمن تلاش می کند این راز ماندگاری ما را ضعیف کند که باید هوشیار باشیم.

انتهای پیام /۳