با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار انجام شد؛

بررسی درخواست های مردمی سفر استاندار به بخش دیهوک

جلسه بررسی مشکلات مطرح شده در سفر استاندار به بخش دیهوک در حوزه های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد.

به گزارش خاورستان، محمدرضا طالبی، در جلسه که با حضور تنی چند از مدیران شهرستان طبس و مقامات محلی دیهوک همراه بود، با اشاره به سفر یک ماه قبل استاندار به بخش دیهوک و درخواست ها و مشکلات مردمی در این سفر، گفت: این جلسه طبق تأکید استاندار و برای بررسی و حل بخشی از مشکلات مطرح شده در آن سفر در حوزه های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان برگزار می شود.

به گفته وی؛ یکی از خواسته های اهالی دیهوک در سفر استاندار به این بخش، ساخت بیمارستان محلی سلامت محور بود که مقرر شد جلسه ای با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این خصوص گرفته شود و اقدامات مربوط به ساخت این بیمارستان صورت خواهد گرفت و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

معاون استاندار درخصوص درخواست مقامات محلی دیهوک برای راه اندازی واحد رادیولوژی در این بخش نیز گفت: طبق قول مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، بعد از راه اندازی بیمارستان محلی این واحد نیز ذیل بیمارستان راه اندازی خواهد شد.

نوسازی آمبولانس های مراکز درمانی و اورژانس جاده ای بخش دیهوک از دیگر خواسته های مقامات محلی این بخش بود که با دستور معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در اولین فرصت نسبت به نوسازی و تعمیر این آمبولانس ها اقدام نماید تا اینها نیز به چرخه بخش درمان برگردند.

درخواست احداث چمن مصنوعی در چند روستای بخش دیهوک از دیگر خواسته های مردمی در سفر استاندار بود که در این جلسه مقرر شد اداره کل ورزش و جوانان استان نسبت به ساخت یک زمین چمن مصنوعی کوچک مقیاس در روستای «دهنو» و تکمیل کردن زمین چمن مصوعی روستای «اسفندیار» و همچنین تجهیز خانه ورزش خانه اسفندیار اقدام نماید و علاوه بر اینها طرح ساخت سالن ورزشی را در روستای «اصفهک» در پیشنهادات دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان قرار دهند.

درخواست شبانه روزی کردن مدرسه متوسطه پسرانه انتظام دیهوک از دیگر درخواست های مردمی بود که در این جلسه مقرر شد مقدمات این کار صورت گیرد و مدرسه برای مهرماه امسال آماده بهره برداری و پذیرش دانش آموز باشد.

 

انتهای پیام/۳