در سفر مدیرعامل بنیاد علوی به شهرستان درمیان انجام می‌شود؛

بررسی روند پیشرفت برنامه‌های سند توسعه درمیان

امروز با حضور مدیر عامل بنیاد علوی در استان، روند پیشرفت برنامه های سند توسعه شهرستان درمیان بررسی می شود.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: محسن منصوری مدیر عامل بنیاد علوی در جریان حضور در استان به شهرستان درمیان سفر می‌کند تا از روند اجرای پروژه‌ها بازدید کند.
وی افزود:در قالب تفاهم‌نامه منعقد شده بین استانداری و بنیاد مستضعفان، طرح‌ها و پروژه‌هایی به منظور محرومیت زدایی از شهرستان درمیان در دستور کار دو حوزه قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: طرح و برنامه‌های تعریف شده در مفاد تفاهم نامه مذکور در قالب زیرساخت های عمرانی و اقتصادی، وارد فاز اجرایی شده است.
میرجعفریان تأکید کرد: در سفر مدیر عامل بنیاد علوی، ضمن رصد میدانی طرح‌ها، جهت توسعه اقدامات و تسريع در اجرای پروژه‌ها برنامه‌ریزی می‌شود.
وی افزود: بازدید از یک شرکت تولیدی صنایع دستی، پروژه‌های مسکن روستایی، مبلمان شهری و چمن مصنوعی، همچنین شرکت در مراسم رزمایش مهربانی، کلنگ زنی یک باب کتابخانه روستایی و حضور در جلسه شورای اداری درمیان از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای سفر مدیر عامل بنیاد علوی به این شهرستان است.
در سال ۹۷ و با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در همایش ملی روز روستا و عشایر که در استان برگزار شد، در راستای محرومیت زدایی از شهرستان‌های مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه، چهار تفاهم نامه همکاری بین استانداری خراسان جنوبی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج سازندگی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد مستضعفان منعقد گشت که طی آنها طرح‌ها و پروژه‌هایی به منظور توسعه این شهرستان‌ها در دستور کار دستگاه‌های معین قرار گرفت. این طرح و برنامه ها به همت استانداری و دستگاه‌هایی که به عنوان معین شهرستان‌ها تعيين شده‌اند، عملیاتی شده و با درصد پیشرفت‌های مختلف در حال اجرا می‌باشد. حضور منصوری مدیرعامل بنیاد علوی کشور در شهرستان درمیان نیز در همین راستا و به منظور بررسی شرایط موجود است.
انتهای پیام/۱۲۷